logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
48
1
8

To wasza, nie nasza wina

Po Radomiu: biją od lat, ale nie chcieliście tego widzieć

Dodano: 28.06.2017, Aktualizacja: 28.06.2017

W ostatni weekend w Radomiu narodowcy pobili działacza KOD-u. Politycy, dziennikarze i przede wszystkim – prawa strona Internetu już wiedzą: kto zaczął, co się stało i dlaczego. Ci z drugiej strony grzmią o „brunatnej fali”, która zalewa kraj i przyzwoleniu władzy i służb na bicie „niepokornych”.

We wtorek wieczorem przeczytałam w „Gazecie Wyborczej” felieton Jarosława Kurskiego, zatytułowany „Idzie brunatna fala. Nie można już zamykać oczu i powtarzać, że nic się nie stało”. Dowiedziałam się z niego, że jesteśmy krajem ksenofobicznym, chociaż pielęgnujemy w sobie mit „kraju tolerancyjnego” i że to ten moment, w którym „od bezkarnych werbalnych ataków dumna, polska, katolicka, narodowa młodzież przechodzi do czynów”. No właśnie nie byłabym taka pewna, że to właśnie „ten...   ( Pozostało znaków: 2116 )
Magda Dropek Autor: Magda Dropek Redaktorka portalu Queer.pl, członkini zarządu Fundacji Równość.org.pl Współtwórczyni krakowskiego cyklu spotkań dyskusyjnych Klub Queer.pl, od 2012 roku zaangażowana w organizację festiwalu Queerowy Maj i krakowskiego Marszu Równości. Interesuje się kwestiami związanymi z feminizmem i teorią queer

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199681   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku