logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
4
5
4

Czy prezydent miasta powinien wziąć udział w marszu lub paradzie?

Wyniki sondażu "Gazety Wyborczej"

Dodano: 06.12.2017, Aktualizacja: 06.12.2017

"Pana (Pani) zdaniem prezydent miasta powinien uczestniczyć w paradzie równości?" - takie pytanie w akcji Przystanek Miasto zadała mieszkańcom i mieszkankom 18 polskich miast "Gazeta Wyborcza". Czego się dowiadujemy? Okazuje się, że najbardziej otwarci pod tym względem są mieszkańcy Płocka i Łodzi - to tam procent osób za i przeciwko jest taki sam: w przypadku Płocka to 36 proc., a w przypadku Łodzi - 34 proc.

Przystanek Miasto to nowa akcja "Gazety Wyborczej", która zleciła duże badanie, dotyczące tego, jak nam się żyje w naszych miastach. Badanie przeprowadziła w październiku i listopadzie firma Kantar Millward Brown - jak podaje gazeta - wzięło w nim udział łącznie 16 tys. osób.

Wśród pytań o ocenę bezpieczeństwa w danym mieście, ruchu samochodowego, zieleni, ofertę kulturalną, czy stosunek do przyjmowania uchodźców. Nie zabrakło i pytania o udział prezydentów w paradzie równości.

Czego się dowiadujemy? "Gazeta Wyborcza" udostępniła dane z kilku miast. I tak okazuje się, że najbardziej otwarci są mieszkańcy i mieszkanki... Płocka. 36 proc. uważa, że prezydent miasta powinien uczestniczyć w paradzie równości, tyle samo jest przeciwko. W przypadku Łodzi - 34 proc. jest za i 34 proc. przeciwko. Dobrze wypadają też Bydgoszcz (33 proc. za, 37 proc. przeciwko) i Częstochowa (33 proc. za i także 37 proc. przeciwko).

Gdańsk? 29 proc. za, 36 proc. przeciwko.
Białystok? 29 proc. za, 45 proc. przeciwko.
We Wrocławiu za to 25 proc. za, 42 proc. przeciwko. Co ciekawe, w Warszawie tylko 23 proc. mieszkańców i mieszkanek uważa, że prezydent miasta powinien uczestniczyć w paradzie.

Słabo wypada... Poznań: 25 proc. jest za, a 41 proc. przeciw. Czy zmieni to podejście prezydenta Jacka Jaśkowiaka, który uczestniczy w Marszu Równości? 

Nie wiemy jeszcze jak reszta miast - ale z niecierpliwością czekamy na wyniki.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (4)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
grzesioc (27) Berlin Niedziela 1:12
Gibson95:
Problem z tym że skoro Prezydent danego miasta roztoczy patronat nad marszem równości to czy jeśli marsz narodowców w imię tej równości też poprosi o taki udział a Prezydent odmówi może być poczytane za nierówne traktowanie.Moim zdaniem albo wszyscy albo nikt na tym równość właśnie polega.


Dosc spora roznica pomiedzy Twoimi przykladami.

LGBT+ to ludzie o konkretnych orientacjach seksualnych, ktore sa w jakis sposob naukowo uzasadnione i nikt nikomu nie robi krzywdy jesli moralnosc dziala jak nalezy. Co do moralnosci to niepodlega ona orientacji seksualnej - tyczy sie ogolu

Co do narodowcow, to o ile sie nie myle na dzien dzisiejszy to nie tylko grupa spoleczna ale raczej banda huliganow, bandytow i agresywnie nastawionych obywateli do wielu kwestii (nie talko LGBT+). Swoimi wyczynami, demonstracjami itd. dochodza do agresji slownej czy fizycznej, a nawet powiewaja nazizmem...

sorry ale tych dwoch grup nie mozna stawiac na rowni i rowno traktowac..
Gibson95 (22) Kraków Poznań 07.12.2017 12:19
Problem z tym że skoro Prezydent danego miasta roztoczy patronat nad marszem równości to czy jeśli marsz narodowców w imię tej równości też poprosi o taki udział a Prezydent odmówi może być poczytane za nierówne traktowanie.Moim zdaniem albo wszyscy albo nikt na tym równość właśnie polega.
Zagubionawzyciu (21) Radom 07.12.2017 0:43
Robiłam tą ankietę
Teraz już wiem kto zlecił to naszej firmie
Linbix (21) Poznań 06.12.2017 20:59
Co ciekawe w Poznaniu rok temu było zdaje się pytanie,czy prezydent dobrze zrobił uczestnicząc w marszu równości i większość się zgodziła.A teraz inne pytanie i jeszcze taka różnica w odp...
Za to moje rodzinne miasto,również tu wymienione wypada całkiem nieźle :) Zaskoczenie...

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Czy prezydent miasta powinien wziąć udział w marszu lub paradzie? Fot. za: facebook.com/jaskowiakjacek
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku