logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
139
0
11

Dla mnie każdy z moich uczniów jest ważny

Uczeń i nauczycielka piszą na blogu o różnorodności

Dodano: 21.12.2016, Aktualizacja: 02.01.2017

Mat i Pani E. prowadzą wspólnie bloga, "Fancy konwersacje", gdzie na zasadzie dwugłosu rozmawiają, dyskutują o kulturze, czy po prostu - o życiu. Mat jest uczniem, Pani E. dyrektorką szkoły, do której Mat chodzi. Czasami polecają sobie nawzajem książki, które potem na blogu opisują. Ostatnio Mat podrzucił pani E. "Bierki" Marcina Szczygielskiego. "Nie potrafię zdefiniować tego, co poruszyło mnie najbardziej. Chyba scena, gdy Paweł mówi rodzicom, że jest gejem. I totalna wściekłość, że to się niestety tak często kończy jak opisał Szczygielski" - czytamy. O pomyśle na bloga, różnorodności i otwartych oraz wspierających nauczycielach pisze u nas sam Mat. A Pani E.? Jak zawsze odpowiada. Dziękujemy.

Chcecie podzielić się własną historią? PISZCIE DO NAS! Pomysł założenia bloga "Fancy Konwersacje", na którym spotykam się ja Mat - uczeń i Dyrektor szkoły - Elżbieta, powstał właściwie w głowie samej Pani Dyrektor. Chciała w pewien sposób wykrzesać ze mnie potencjał, który dostrzegła. A może sprowokować mnie do pisania. Pisałem wiersze, artykuły, dziwne posty, więc może chodziło Jej o to, żeby mnie jakoś uporządkować. Udaje się... tak przynajmniej myślę i czuję. Moja różnorodność i inne spojrzenie na świat spotkały się z fajnym odzewem. Skonfrontowaliśmy dwa światy: ten młody, niedojrzały, ciekawy życia i ten doświadczony, który jest w stanie powiedzieć bardzo wiele, a przede wszystkim długo wysłuchiwać takich osób jak ja - młodych i gubiących się gdzieś w wirze codzienności. Dlatego dzięki wspólnemu pisaniu do siebie w formie listów, odkrywamy przed sobą kolejne karty, otwieramy się przed sobą, z dozą ciekawości spoglądamy w swoje życia, poglądy i nieoczywiste myśli. Bywa nieszablonowo i kontrowersyjnie, ale dzięki temu nie uciekamy i nie pomijamy ważnych problemów, jeśli jakiś temat mocno nas dotyka, nie zastanawiamy się…...   ( Pozostało znaków: 4926 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 198628   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Dla mnie każdy z moich uczniów jest ważny Fot. fancykonwersacje.blogspot.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku