Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Kino LGBT Marsze 2026 Profile i ogłoszenia Sport LGBT Coming out
Poniedziałek, 28.05.2018, Aktualizacja: Środa, 01.04.2026

Ujawniony gej na liście kandydatów do tureckiego parlamentu

Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)

Wybory 24. czerwca

Turecka Ludowa Partia Demokratyczna (HDP) opublikowała swoją listę kandydatek i kandydatów, którzy wystartują w najbliższych wyborach parlamentarnych 24. czerwca. Na liście znalazł się m.in. ujawniony gej Hasan Atik.

24. czerwca w Turcji odbędzie się pierwsza tura wyborów prezydenckich, a także wybory parlamentarne. Ludowa Partia Demokratyczna (HDP) opublikowała listę swoich kandydatów i kandydatek, na której znalazło się nazwisko ujawnionego geja, Hasana Atika.

Atik od dawna jest aktywistą na rzecz praw osób LGBTQ oraz szerzenia świadomości dotyczącej HIV i AIDS. W wyborach kandyduje w obrębie północno-zachodniej prowincji Edirne.

ZOBACZ TEŻ Turecki działacz, Ali Erol, zatrzymany Coraz gorsza sytuacja LGBT w Turcji


Ludowa Partia Demokratyczna jest ugrupowaniem lewicowym, znanym z zabierania głosu w kwestiach związanych z mniejszościami. W 2015 roku stała się pierwszą w Turcji partią, która nominowała ujawnioną osobę LGBTQ do startowania w wyborach.

Turcja zniosła penalizację kontaktów homoseksualnych w 1858 roku. W kraju obowiązują również prawa chroniące osoby LGBTQ przed dyskryminacją. Jednak społeczność wciąż mierzy się tam z problemami, które nie dotykają obywatelek i obywateli heteroseksualnych i cispłciowych.


Niedawno w stolicy Turcji - Ankarze - zakazano organizacji jakichkolwiek wydarzeń związanych ze społecznością LGBTQ w interesie "bezpieczeństwa publicznego". Zatrzymano również przewodniczącego największej tureckiej organizacji LGBTQ, Aliego Erola - bez podawania przyczyny.

(ab)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (12)
agaba111 acid-astral maxoku kierownik2 wiolka-srolka homoloquens water-gang ohnedich sasunaru chrumi
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (0)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
AIDS aktywizm LGBT Ali Erol Ankara Hasan Atik HIV Ludowa Partia Demokratyczna Polityka prawa LGBT Prawo Społeczeństwo Turcja wybory Wybory parlamentarne w Turcji
Powiązane
Obraz Piątek, 02.02.2018 Turecki działacz, Ali Erol, zatrzymany Obraz Środa, 19.12.2018 Bycie gejem, czy lesbijką to nie pogląd polityczny Obraz Wtorek, 08.05.2012 Czas na równość małżeńską we Francji? Obraz Poniedziałek, 29.06.2026 Turcja: Masowe zatrzymania podczas Marszów Równości w Stambule i Izmirze Obraz Środa, 11.06.2025 Czy Karol Nawrocki poparłby ustawę o związkach partnerskich? Jest deklaracja
Inne tematy
Fiskus odmawia wspólnego rozliczenia małżeństwom jednopłciowym - czy to ostateczna decyzja? Czwartek, 02.07.2026 Fiskus odmawia wspólnego rozliczenia małżeństwom jednopłciowym - czy to ostateczna decyzja?
Pierwsze gejowskie małżeństwo w Bundestagu - nie zgadniecie w jakiej partii ... Środa, 24.06.2026 Pierwsze gejowskie małżeństwo w Bundestagu - nie zgadniecie w jakiej partii ...
Obejrzałem dla Was serial „Proud", żebyście... też musieli Piątek, 12.06.2026 Obejrzałem dla Was serial „Proud", żebyście... też musieli
Ipsos LGBT+ Pride 2026: można mówić, nie wolno się całować. Polski paradoks akceptacji Piątek, 26.06.2026 Ipsos LGBT+ Pride 2026: można mówić, nie wolno się całować. Polski paradoks akceptacji
Rosja: wyroki więzienia za prowadzenie baru LGBT - show drag queen to ekstremizm! Wtorek, 30.06.2026 Rosja: wyroki więzienia za prowadzenie baru LGBT - show drag queen to ekstremizm!
Jordan Lucas: diva siatkówki podbija sieć i walczy z hejtem Środa, 06.05.2026 Jordan Lucas: diva siatkówki podbija sieć i walczy z hejtem
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na X Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościPolityka cookiesUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się