logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
37
17
44

Mężczyzna podpalił się przed PKiN

Protest przeciwko władzy

Dodano: 20.10.2017, Aktualizacja: 20.10.2017

"Protestuję przeciwko wrogiemu stosunkowi władzy do imigrantów oraz przeciw dyskryminacji różnych grup mniejszościowych: kobiet, osób homoseksualnych i innych, muzułmanów i innych" - czytamy w jednym z punktów listu mężczyzny, który wczoraj podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki.

Jak mówią świadkowie zdarzenia - w czwartek w godzinach popołudniowych, przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podpalił się mężczyzna. Wcześniej rozrzucił kartki z listem i punktami.

Paulina Piechna-Więckiewicz, warszawska radna i Tomasz Sybilski, wychodzili akurat z PKiN i widzieli mężczyznę. W mediach społecznościowych umieścili zdjęcie ulotek, podkreślając, że z nagrania, które mężczyzna zostawił wynika, iż chciał by je rozpowszechniono.

1. Protestuję przeciwko ograniczaniu praw (nieczytelne) i swobód obywatelskich.

2. Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów.

3. Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakikolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji - najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje.

4. Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, bo osoby na najwyższych stanowiskach w państwie (nieczytelne).

5. Protestuje przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej (nieczytelne).

6. Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją bronić (wycinka Puszczy Białowieskiej) (nieczytelne).

7. Protestuję przeciwko dzieleniu społeczeństwa, umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko hołdowaniu "religii smoleńskiej" i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko szczerzeniu nienawiści, jakimi stały się "miesięcznice smoleńskie".

8. Protestuję przeciwko obsadzaniu wszystkich możliwych do obsadzenia stanowisk ludźmi, którzy w większości nie mają odpowiednich kwalifikacji.

9. Protestuję przeciwko pomniejszaniu dokonań, obrzucaniu błotem i niszczeniu autorytetów, takich jak Lech Wałęsa, czy byli prezesi TK.

10. Protestuję przeciwko nadmiernej centralizacji państwa i zmianom prawa dotyczącego samorządów i organizacji pozarządowych zgodnie z doraźnymi potrzebami politycznymi rządzącej partii.

11. Protestuję przeciwko wrogiemu stosunkowi władzy do imigrantów oraz przeciw dyskryminacji różnych grup mniejszościowych: kobiet, osób homoseksualnych i innych, muzułmanów i innych.

12. Protestuję przeciwko całkowitemu ubezwłasnowolnieniu telewizji publicznej i niemal całego radia i robieniu z nich tub propagandowych władzy. Szczególnie boli mnie (...), radia, którego słucham od czasów młodości.

13. Protestuję przeciwko wykorzystywaniu służb specjalnych, policji i prokuratury do realizacji swoich własnych (partyjnych bądź prywatnych) celów.

14. Protestuję przeciwko nieprzemyślanej, niekontrolowanej i nieprzygotowanej reformie oświaty.

15. Protestuję przeciwko ignorowaniu ogromnych protestów służby zdrowia.

Natomiast chciałbym, aby prezes PiS i PiS-owska nomenklatura przyjęła do wiadomości, że moja śmierć bezpośrednio ich obciąża, i że mają moją krew na swoich rękach.

Wczoraj wieczorem, w miejscu, w którym mężczyzna się podpalił, zebrali się ludzie, zapalono świeczki i odczytano jego list. RMF FM informuje, że stan mężczyzny, który przebywa w szpitalu, jest krytyczny.

Bardzo prosimy wszystkich o uwzględnienie charakteru tej informacji i powstrzymanie się przed niestosownymi komentarzami.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (44)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Joanna   dodane przez Facebooka 01.11.2017 5:06
Tak teraz wyglada to miejsce
Joanna   dodane przez Facebooka 01.11.2017 5:05
Byłam tam wczoraj widziałam znicze i napisy i listy ...
Jan   dodane przez Facebooka 31.10.2017 1:47
"1. Protestuję przeciwko ograniczaniu praw(nieczytelne) i swobód obywatelskich.
2. Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów.
3. Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakichkolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji – najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje.
4. Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy,bo osoby na najwyższych stanowiskach w państwie.
5. Protestuje przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej.
6. Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody,szczególnie przez tych, którzy mają ją bronić (wycinka Puszczy Białowieskiej).
7. Protestuję przeciwko dzieleniu społeczeństwa, umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko hołdowaniu „religii smoleńskiej”i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko szczerzeniu nienawiści, jakimi stały się „miesięcznice smoleńskie”.
8. Protestuję przeciwko obsadzaniu wszystkich możliwych do obsadzenia stanowisk ludźmi, którzy w większości nie mają odpowiednich kwalifikacji.
9. Protestuję przeciwko pomniejszaniu dokonań, obrzucaniu błotem i niszczeniu autorytetów,takich jak Lech Wałęsa, czy byli prezesi TK.
10. Protestuję przeciwko nadmiernej centralizacji państwa i zmianom prawa dotyczącego samorządów i organizacji pozarządowych zgodnie z doraźnymi potrzebami politycznymi rządzącej partii.
11. Protestuję przeciwko wrogiemu stosunkowi władzy do imigrantów oraz przeciw dyskryminacji różnych grup mniejszościowych: kobiet, osób homoseksualnych i innych, muzułmanów i innych.
12. Protestuję przeciwko całkowitemu ubezwłasnowolnieniu telewizji publicznej niemal całego radia i robieniu z nich tub propagandowych władzy. Szczególnie boli mnie (…), radia, którego słucham od czasów młodości
13. Protestuję przeciwko wykorzystywaniu służb specjalnych,policji i prokuratury do realizacji swoich własnych (partyjnych bądź prywatnych) celów
14. Protestuję przeciwko nieprzemyślanej, niekontrolowanej i nieprzygotowanej reformie oświaty.
15. Protestuję przeciwko ignorowaniu ogromnych protestów służby zdrowia. " - Piotr z Niepołomic

"Na YouTube można zobaczyć scenę, która ma wymiar więcej niż symboliczny: policjanci legitymują grupę osób, które w miejscu samospalenia pana Piotra piszą kredą na chodniku: „Wolność, konstytucja”.
Słowa „wolność” i „konstytucja” stały się w Polsce PiS kryminalnie podejrzane - http://siedlecka.blog.polityka.pl/2017/10/30/wolnosc(...)ozumiem/
Marek   dodane przez Facebooka 31.10.2017 1:39
Czuje się jakoś osobiście dotknięty ta tragedią - może dlatego że Pan Piotr dokonał tego desperackiego czynu również w naszym imieniu. Wkurza mnie, że do szerszej opinii publicznej nie przedostał się jego postulat zaprzestania dyskryminacji osób homoseksualnych. Jak widać - nawet w obliczu śmierci ten postulat nie jest równy z innymi. A organizacje LGBT nic nie robią żeby ten aspekt nagłośnić.
Aleksandra   dodane przez Facebooka 30.10.2017 18:24
Bardzo przykre.Jak bardzo musial sie czuc bezsilny ze dokonal takiego strasznego czynu.
Paweł   dodane przez Facebooka 30.10.2017 17:18
A jak pod urzędem Tuska się koleś podpalił to już nikt nie pamięta...? Straszne PiS, bo za PO to takie rzeczy przecież nie miały miejsca. Normalnie koniec demokracji...lol
Paweł   dodane przez Facebooka 30.10.2017 14:28
Błagam, poprawcie to "Nie spoczywa w pokoju"!!! -_-
psom na pożarcie (?) 25.10.2017 6:41
Misia-:
Twierdzisz, że nie znam się na depresji. Mylisz się, jednak nie chce mi się tego udawadniac i produkować...


Nie znasz się na depresji. "Moim zdaniem z depresji wychodzi się na tej samej zasadzie co z alkoholizmu. Przede wszystkim trzeba chcieć wyzdrowieć, ten facet nie chciał. Wolał przez lata pogrążać się w czarnych myślach. Mamy przecież wpływ na własne myśli, czy chcemy się dołować czy wziąć w garść." - ta wypowiedź dyskredytuje Cię doszczętnie i już dawno powinnaś w tym temacie zamilknąć.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 24.10.2017 22:40
Misia-:
Twierdzisz, że nie znam się na depresji. Mylisz się, jednak nie chce mi się tego udawadniac i produkować...

Nie musisz... Niech każdy robi to co potrafi najlepiej. Ty się świetnie kompromitujesz swoją ignorancją więc zachęcam do dalszej aktywności.
P. S.
Poprawna forma to "udowadniać" ponieważ mamy dOwód a nie dAwód.
Misia- (?) 24.10.2017 22:20
upstairs_at_you:
Misia-:
Moim zdaniem z depresji wychodzi się na tej samej zasadzie co z alkoholizmu. Przede wszystkim trzeba chcieć wyzdrowieć, ten facet nie chciał.

Na kilometr widać, że nie masz nic wspólnego z medycyną. Co za szczęście! Przynajmniej nie możesz nikomu zaszkodzić.

Na kilometr widać, że nie jesteś tym za kogo się tutaj podajesz i nie masz 49 lat... Osoby pod pięćdziesiątkę są poważniejsze i nie zajmują się trolingiem.