logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
17
2
33

Brytyjski nazista ujawnił, że jest gejem i Żydem

Kevin Wilshaw opuścił Front Narodowy

Dodano: 18.10.2017, Aktualizacja: 18.10.2017

Jeden z głównych działaczy brytyjskiego Frontu Narodowego, nazistowskiego i radykalnego ugrupowania, ujawnił, że jest gejem. Przyznał się też do żydowskiego pochodzenia. Kevin Wilshaw działał w partii od lat 70. W rozmowie z Channel 4 opowiedział o homofobii, która go dotykała i zapewnił, że opuścił Front Narodowy.

Front Narodowy powstał w Wielkiej Brytanii pod koniec lat 60. Na scenie politycznej partia uważana jest za radykalną i neofaszystowską. Jest eurosceptyczna, antyimigrancka, jej działacze podkreślają, że obywatele Wielkiej Brytanii powinni być biali, sprzeciwiają się związkom międzyrasowym, negują Holokaust, ruchy feministyczne i prawnoczłowiecze.

Kevin Wilshaw wstąpił do Frontu Narodowego jeszcze w latach 70. Szybko stał się jednym z czołowych działaczy ugrupowania, w ostatnich latach często występował na wiecach partii.

W rozmowie z Channel 4 Wilshaw powiedział, że opuścił szeregi FN i opowiedział o swoich żydowskich korzeniach. Przyznał też, że jest gejem, dodając, że na czele homofobicznego w końcu ugrupowania jest wielu homoseksualistów - i nikt nie widzi w tym nic dziwnego. Ale opowiedział też o homofobii, której doświadczał. "Kilka razy w przeszłości byłem ofiarą prześladowań ze strony środowiska, do którego przynależałem. Jeśli jesteś gejem, w społeczeństwie jest to akceptowane, jednak nie w środowisku, którego byłem członkiem" - mówi.



Ojciec Wilshawa miał bardzo prawicowe poglądy, a on sam zainteresował się nazizmem, gdy miał 11 lat. Przyznał, że w szkole nie miał wielu przyjaciół i chciał przynależeć do jakiejś grupy, która go zaakceptuje, która ma jakiś cel.

"To było samolubne. Widziałem ludzi, którzy byli wykorzystywani, na których krzyczano i pluto na ulicy. Dopiero gdy to dotyczy ciebie, zdajesz sobie sprawę, że to, co robisz, jest złe i że jesteś w błędzie" - podkreślał Wilshaw.

Dlaczego opuścił Front Narodowy i zdecydował się na wywiad? "Bo chcę im zaszkodzić" - powiedział, dodając, że chciał też pokazać jak to jest żyć podwójnym życiem.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (33)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Thomas   dodane przez Facebooka 19.10.2017 14:25
No właśnie ci co tak najgłośniej krzyczą i zioną nienawiścią mają wiele za uszami do utajenia, a przy okazji Myślą przy tym w sposób Egocentryczny że wyprą swoje ukryte skłonności... więc moja dobra rada dla Polskich chłopców z bejsbolami w kapturach, ujawnijcie się, idźcie tą dobrą stroną i w zgodzie z własną wrodzoną naturą a Polska zyska uśmiech :D PS. i tyczy się to również naszego Pana Prezesa i jego kolegów ( co niektórych) :P
Daniel   dodane przez Facebooka 19.10.2017 11:17
Czegoś tu nie rozumiem. Gość który zdaje sobie sprawę z rozdźwięku między swoją orientacją (i narodowością) i swoimi poglądami i mimo to nadal brnie w te poglądy i jednocześnie skarży się na homofobię swojego otoczenia?
Adrian   dodane przez Facebooka 19.10.2017 7:18
Ten kto nie kocha, nienawidzi, nie szanuje i nie akceptuje siebie ten nie kocha, nienawidzi, nie szanuje i nie akceptuje innych - taka jest właśnie prawda. Dwulicowość, hipokryzja, obłuda, zakłamanie, bigoteria i niewrażliwość to współcześnie największa zmora ludzkości która właśnie prowadzi do faszyzmu, nacjonalizmu, rasizmu, ksenofobii, homofobii, mizoginii, antysemityzmu i ludzkiej arogancji.
shingao (31) Szczecin 18.10.2017 23:14
Piotrek:
Wiem - bo niejednokrotnie daliście temu wyraz - że prawicy i partii rządzącej obrywa się najczęściej, stąd (możliwe, że pochopny, przyznaję się) wniosek.
Może dlatego, że prawica najczęściej atakuje LGBT? Akcja rodzi reakcję.

Piotrek:
Trochę się jednak pogrążacie z tym ujawnianiem, bo zaglądanie komuś pod kołdrę, czyt. argumentum ad personam, jest doprawdy nieetyczne i kuriozalne oraz z ideą działania na rzecz społeczności LGBT+ ma niewiele wspólnego
Nikt mu nie zaglądnął pod kołdrę (czytaj: nikt go nie ujawnił), tylko sam zaprosił i odsłonił kołderkę. Po drugie, to nie chodzi o sam fakt wpieprzania się w czyjeś życie, tylko ukazanie w jakiej ktoś żyje, bądź żył w hipokryzji.
Mateusz   dodane przez Facebooka 18.10.2017 23:12
Ja uważam, że trzeba i powinno się outować ludzi, którzy na co dzień rzucają błotem i kamieniami w nasze środowisko. Życie to nie jest Biblia, gdzie jak uderzą w jeden policzek to nastawiasz im drugi i czekasz jeszcze na ich miłosierdzie. Życie to bardziej Gra o Tron - Tolerujesz przez długi czas, w końcu demaskujesz, zwalczasz i pokazujesz gdzie ich miejsce. Trzeba być taką Daenerys, kiedy krypto są jak Cersei. Ja przez swój czas zbierałem hejt od kolesia, którego ostatnio na fellow zobaczyłem jak się wypina do zdjęć. Na początku szok i śmiech, potem irytacja. Przysięgam, że gdybym w ten dzień wypił o dwie lampki wina za dużo, to chłopak by miał duży problem, bo równie duży problem robił kiedyś mi. Jednak screeny są, tak na czarną godzinę.♥ Wychodzę z założenia, że jeśli im pokażemy, że będąc krypto-hejterami narażają siebie podwójnie, to w końcu skończy się ten cały bezsensowny niuans i pójdzie w niepamięć.
Piotrek   dodane przez Facebooka 18.10.2017 22:48
Wiem - bo niejednokrotnie daliście temu wyraz - że prawicy i partii rządzącej obrywa się najczęściej, stąd (możliwe, że pochopny, przyznaję się) wniosek.

Trochę się jednak pogrążacie z tym ujawnianiem, bo zaglądanie komuś pod kołdrę, czyt. argumentum ad personam, jest doprawdy nieetyczne i kuriozalne oraz z ideą działania na rzecz społeczności LGBT+ ma niewiele wspólnego
Queer.pl   dodane przez Facebooka 18.10.2017 22:39
Gdyby nie potencjalna skarga o naruszenie dóbr, to nie zastanawialibyśmy się ani sekundy, aby tego kogoś ujawnić. Mamy w nosie jego prywatność. Tylko dlaczego piszesz o PiSie? Wiesz coś, czego my nie wiemy?
Piotrek   dodane przez Facebooka 18.10.2017 22:27
I ten tani przytyk odnośnie do rodzimego podwórka, 0/10.

PiSu można nie lubić, natomiast ironiczne przytyki do osób, których prywatność nie powinna być jednak zainteresowaniem szanownej redakcji, są ciosem wymierzonym w tolerancję. Chyba działaczy LGBT+ stać na więcej niż małpowanie ideologicznego wroga
Karol   dodane przez Facebooka 18.10.2017 22:00
HYHYHYHY, NIE MA ŻONY, HAHAHA, NA PEWNO GEJ.

Szkoda, nie spodziewałem się heheszków rodem z sokuzburaka. :(
Ryszard   dodane przez Facebooka 18.10.2017 21:48
Ciekawe czy nie będzie atakował ludzi LGBT

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Brytyjski nazista ujawnił, że jest gejem i Żydem Fot. za: youtube.com, Channel 4