logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
10
0
0

ONZ potępia homofobię w Egipcie, Indonezji i Azerbejdżanie

A Trump dalej milczy...

Dodano: 18.10.2017, Aktualizacja: 18.10.2017

Organizacja Narodów Zjednoczonych potępiła homofobię w Egipcie, Azerbejdżanie i Indonezji. Oficjalnie wyrażono zaniepokojenie wzrostem przemocy związanej z orientacją seksualną. Ocenia się, że w tych trzech krajach w ciągu niecałego miesiąca aresztowano ponad 180 osób.

W piątek oficjalnie podano, że Azerbejdżan, Indonezja i Egipt naruszyły zapisy międzynarodowego prawa, atakując społeczność LGBT i osadzając ją w więzieniach.

Na początku października w Azerbejdżanie wypuszczono 83 mężczyzn podejrzanych o homoseksualność i biseksualność oraz osoby transpłciowe. Do aresztowań doszło we wrześniu. Z Baku wypłynęła informacja, że zarzutami było podejrzenie o prostytucję, chuligaństwo i utrudnianie policji wykonywania swoich obowiązków. Prawnicy udowodnili, że były to tylko wymówki. 

ZOBACZ TEŻ Zatrzymani wychodzą na wolność Co się wydarzyło w Azerbejdżanie?


Niektórzy z zatrzymanych byli bici i torturowani - mówił Rupert Colville z biura Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka przy ONZ podczas konferencji w Genewie.

Również we wrześniu w Egipcie aresztowano 7 mężczyzn, którzy podczas koncertu libańskiego zespołu Mashrou Leila trzymali tęczowe flagi i używali aplikacji randkowych na swoich telefonach. Jak podaje Amnesty International, mężczyźni byli torturowani i poddawania badaniu analnemu. Później aresztowano 50 gejów, których namierzono poprzez mobilne aplikacje randkowe i media społecznościowe. 

ZOBACZ TEŻ Amnesty: już 33 osoby aresztowane Największe "polowanie na gejów" od lat?


W sobotę, 14 października, tamtejszy sąd skazał 4 mężczyzn na 3 lata pozbawienia wolności. Wg oficjalnych informacji, konserwatywny rząd w Kairze homoseksualizm będzie traktował na równi z terroryzmem

W Indonezji natomiast po raz kolejny doszło do grupowych zatrzymań mężczyzn - tym razem 50 w saunie. Aresztowani mężczyźni byli bici i poniżani, a część z nich ukarano karą publicznej chłosty. W Indonezji zakazano już postaci LGBT w telewizji i kinie, używania Grindra i queerowych emotikonek. 

ONZ oficjalnie domaga się zwolnienia wszystkich zatrzymanych z powodu ich rzekomej lub faktycznej homoseksualnej orientacji seksualnej. 

Tymczasem Stany Zjednoczone milczą - zarówno Biały Dom, Departament Stanu oraz ambasadorka przy ONZ, Nikki Haley. Ostatni raz, kiedy USA zajęło stanowisko ws. społeczności LGBT była reakcja - z dwutygodniowym opóźnieniem - po masowych zatrzymaniach gejów w Czeczenii. 

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (0)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
ONZ potępia homofobię w Egipcie, Indonezji i Azerbejdżanie Fot. za: https://www.facebook.com/unitednations/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku