logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
95
0
42

Sytuacja par jednopłciowych i homofobia: ONZ upomina Polskę

Raport dotyczący Polski bardzo krytyczny

Dodano: 04.11.2016, Aktualizacja: 04.11.2016

Komitet Praw Człowieka działający przy ONZ skrytykował Polskę za m.in. brak ochrony społeczności LGBT przed przestępstwami i mową nienawiści, brakiem prawnych regulacji w kwestii par jednopłciowych i tęczowych rodzin, czy edukacji seksualnej.

Sprawą Polski Komitet Praw Człowieka działający przy ONZ zajmował się na dwudniowym posiedzeniu w Genewie w połowie października. Dziś poznaliśmy treść zaleceń i rekomendacji. Czego m.in. dowiadujemy się z dokumentu?

Komitet jest zaniepokojony wzrostem przemocy, mowy nienawiści i dyskryminacji ze względu na rasę, narodowość, etniczność, religię i orientację seksualną oraz niewystarczającą reakcją władz na podobne przypadki.

Komitet jest także zaniepokojony tym, że Kodeks karny nie uwzględnia takich przesłanek jak niepełnosprawność, wiek, orientacja seksualna i tożsamość płciowa. Przypomnijmy: dziś Sejm odrzucił nowelizację Kodeksu karnego, uwzględniającą te przesłanki.

Komitet wzywa Polskę do reagowania na przypadki dyskryminacji, w tym m.in. do zakazywania działalności stowarzyszeń rasistowskich i wsparcia dla ofiar dyskryminacji.

Komitet apeluje o rewizję statusu par jednopłciowych i rodziców, by zapewnić im faktyczne prawo wolne od dyskryminacji.

Komitet zachęca do edukacji i prowadzenia kampanii, promujących poszanowanie dla praw człowieka.

Komitet Praw Człowieka przy ONZ nawiązuje też do ostatnich wydarzeń w naszym kraju wokół prób zaostrzenia ustawy aborcyjnej i czarnego protestu oraz apeluje do rządu, aby publikować wszystkie wyroki Trybunału Konstytucyjnego.

Z całością dokumentu (w języku angielskim) można się zapoznać na stronie Komitetu Praw Człowieka przy ONZ.

(red)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (42)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
hauntedberry (21) Toruń 08.11.2016 17:15
Ale po co robić kolejne artykuły skoro jest jeden mówiący o znieważaniu? (Art. 216 kk)
Lucyna   dodane przez Facebooka 07.11.2016 18:03
rozwiązać armię zbawienia.
Agnieszka   dodane przez Facebooka 07.11.2016 15:39
mnie już nie jest przykro że o nas źle mówią. Mnie jest ylko przykro że nadal tu miszkam.
Karina   dodane przez Facebooka 07.11.2016 8:54
upomnienie upomnieniem kare wlepic lub zdiac tych debili z sejmu i bedzie moze lepiej bo z tym zadem daleko nie zajedzemy on nas nie bedzie chronil bo to pis przeciesz stare dzady homofoby,rasisci,ksynofoby i hamy toz oni zwierzat nie potrada ochronic kobiet,a co dopiero nas to jasne
psom_na_pożarcie (?) 07.11.2016 6:34
dysforia płciowa w Polsce to NORMA SPOŁECZNA!!! przy tej edukacji seksualnej, poziomie wzajemnego zaufania wśród rodaków oraz biorąc pod uwagę zbawienne skutki "dobrej zmiany" nic tylko cieszyć się z tego, że jeszcze się nie penalizuje...czy można tępić osoby LGBT za brak zdolności adaptacyjnych?? sobie winni, że nie dostosowują się do PISanej im heteronormatywności???

świat silnych mężczyzn i władczych kobiet jest wyjątkowo podłym miejscem, nawet jeśli porównamy go do kręgów piekielnych Dantego...
Jarecki   dodane przez Facebooka 07.11.2016 4:50
maxoku (31) Radom 07.11.2016 1:02
Oleg90:
W porządku, zaburzenie. Czego nie można powiedzieć o nieheteroseksualnej orientacji, nieprawdaż? Owszem, ma się zmienić klasyfikacja, ale jeszcze obowiązuje ta. Dziwne rzeczy gadasz o tym transgenderyzmie, bardzo dziwne...Takie osoby, z definicji, nie mają potrzeby terapii hormonalnej ani operacji, a finansowanie i tak zależy od danego państwa a nie WHO.

Czym się kieruję..? Mówię jak jest. Zadziwia mnie to ile osób, też na tym portalu, nie zdaje sobie sprawy, jak ciężką przypadłością jest dysforia płciowa.
Oczywiście, że to ciężka przypadłość, ale nie choroba. Napisz więcej od siebie, żeby wszyscy się dowiedzieli. Z jakiej definicji?
XKimito   dodane przez Facebooka 06.11.2016 21:52
znikąd (?) 06.11.2016 21:34
Don_diego44, różnica jest taka, że jakoś światowe organizacje mają problem by nazwać transseksualizm chorobą, jakby to nie wiem co było. Czy osoby transseksualne ( nie transy) będą przez to gorsze? Jak widzę inwalidę, to nie uważam tej osoby za gorszą, tylko poszkodowaną przez los i to samo myślę o osobach transseksualnych, że są poszkodowani przez los, okrutnie poszkodowani, bo na pierwszy rzut oka nie widać skali ich cierpienia.
don_diego44 (52) Tychy 06.11.2016 21:19
@milioogo92
A co za różnica czy transseksualizm ,czy homoseksualizm nazwie się chorobą , czy nie ? Czy Ty uważasz ,że ktoś chory jest jakiś gorszy i trzeba go izolować? Transseksualizm , czy homoseksualizm jest jakimś odstępstwem od normy i problem jest jedynie w tym , czy dane odstępstwo negatywnie wpływa na otoczenie czy nie . Wiadomo ,że te dwie orientacje nie wpływają negatywnie na otoczenie , więc powinny być akceptowalne a na przykład postępowanie gwałciciela ,czy pedofila, jednoznacznie negatywne ,nie może być akceptowane . Transseksualizm jest wrodzony i nie poddaje się leczeniu przez psychoterapię i jedynym sposobem na zmniejszenie dyskomfortu tych osób jest dostosowane tych cech fizycznych do płci psychicznej.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran