logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
61
2
9

Rada Praw Człowieka ONZ: m.in. brak związków!

Rekomendacje dla Polski

Dodano: 31.05.2012

Rada Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych przedstawiła w środę rekomendacje dla Polski, w kontekście lepszego przestrzegania praw człowieka: wzmożona walka z dyskryminacją i rasizmem, związki partnerskie dla par jednopłciowych oraz wzmożenie działań na rzecz zapobiegania przemocy wobec kobiet. Rekomendacje zostały wystosowane w ramach Universal Periodic Review - Powszechnego Przeglądu Okresowego Praw Człowieka, który Rada Praw Człowieka ONZ sporządza co cztery lata dla każdego z państw członkowskich.

Obok rekomendacji dotyczących m.in. walki z rasizmem, antysemityzmem, promowania praw osób niepełnosprawnych, równości płci, przyjęcia Konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy wobec kobiet, znalazły się też rekomendacje odnośnie przestrzegania praw mniejszości seksualnych i zalegalizowania związków partnerskich. Proponuje się też uwzględnienie kategorii tożsamości płci (gender, płeć rozumiana w sensie psychologicznym, kulturowym, a nie fizycznym) i orientacji seksualnej ofiary jako okoliczności obciążających sprawcę w przypadku przestępstw z nienawiści - donosi PAP.

Rada Praw Człowieka ONZ, z siedzibą w Genewie, została utworzona w 2006 roku na miejsce Komisji Praw Człowieka ONZ. Jest organem pomocniczym Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (9)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
vito212121 (?) 04.06.2012 21:13
zgoda szadowlmen i dlatego wieszam psy na onz. bo na skutek scierania sie tam interesow wszystkich panstw na ziemi de facto ta instytucja z prawami czlowieka ma sie nijak. jest instytucja niewydolna a wrecz nawet lamiaca prawa czlowieka, jak chocby gloswanie za atakiem na libie.
jesli onz zajmuje sie prtawami czlowieka ale jej to nie wychodzi bo za duzo jest panstw opornych, to powinna przestac udawac ze sie zajmuje prawami czlowieka.
shadowman (47) 02.06.2012 0:18
Ech, miałem napisać "wiktoriańskich", a nie "elżbietańskich". Czy te posty kiedyś będzie można edytować? :-/
shadowman (47) 02.06.2012 0:15
@vito: Sprawa jest przecież prosta: zarówno Unia Europejska jak i ONZ są organizacjami państw i rekomendacje, które wydają, nie mogą za bardzo odchylać się od mediany, bo nie miałyby najmniejszych szans powodzenia.
W UE i ONZ ta mediana, jeśli chodzi o związki par jednopłciowych, są "lekko" inne. W ONZ trudno byłoby zebrać choćby 25% członków popierających prawo do małżeństw jednopłciowych, zaś w UE już da się "cisnąć" w tym kierunku bez masowego sprzeciwu.
ONZ nie uważa, że kara śmierci jest niedopuszczalna, zaś w UE panuje jednomyślna zgoda co do tego, że kara śmierci w jakimkolwiek państwie degraduje je z etycznego punktu widzenia, itp. itd.

Też wolałbym, aby ONZ zalecało wprowadzanie równości w kwestii cywilnych związków małżeńskich, ale pamiętaj, że w niemal żadnym kraju muzułmańskim szans na takowy nie ma. Nawet w Izraelu śluby są jak dotąd wyłącznie religijne. W niemal wszystkich byłych koloniach brytyjskich obowiązuje pogrobowiec prawa brytyjskiego czasów elżbietańskich, a państwa, które przez wiele dekad z trudem przyjmowały kolonialne wartości moralne, obecnie są ich najzagorzalszymi obrońcami.

Ważne, jednak, że sprawy posuwają się do przodu, a nie cofają (bo i to łatwo byłoby sobie wyobrazić).
vito212121 (?) 01.06.2012 17:19
Szrubery, parlament europejski wydaje rezolucje gdzie wzywa do tego, aby homo mieli prawo do zwiazkow partnerskich lub do slubu a ONZ wydaje opinie, ze homo powinni miec prawo tylko do zwiakzow partnerskich. Proste?
higashi (?) 31.05.2012 21:28
shrubbery:
Poniżenie ogromu pracy członków Rady Praw Człowieka i innych organów ONZ jednym wpisem przez vito. Cóż za finezja, cóż za rozmach. Na pewno Rada Praw Człowieka wysłucha Twego wołania. Mowę mi odjęło.


A ja podziwiam twoją wielką wiarę w tego typu instytucje.
marcelq (?) 31.05.2012 20:55
shrubbery:
Poniżenie ogromu pracy członków Rady Praw Człowieka i innych organów ONZ jednym wpisem przez vito. Cóż za finezja, cóż za rozmach. Na pewno Rada Praw Człowieka wysłucha Twego wołania. Mowę mi odjęło.

Komentarzami V. można się nie przejmować - polecam, to dobrze działa na spokój ducha. W końcu zawsze znajdzie się ktoś, komu coś (lub wszystko) nie pasuje. ^^
shrubbery (26) Warszawa 31.05.2012 20:30
Poniżenie ogromu pracy członków Rady Praw Człowieka i innych organów ONZ jednym wpisem przez vito. Cóż za finezja, cóż za rozmach. Na pewno Rada Praw Człowieka wysłucha Twego wołania. Mowę mi odjęło.
vito212121 (?) 31.05.2012 17:30
ONZ to swietna organizacja, ilez tam jest foteli, nie mozna lepiej sie ustawic jak tylko dostajac fotel w ONZ.....a ilez tam jest pracy ho ho ho dla przykladu tworzy sie KOmisje Praw Czlowieka a nastepnie przeksztalca sie ja w Rade Praw Czlowieka...ooo to wielka zmiana, na pewno kupe kasy poszlo na nia no i jest co robic, przemalowywac sie....ehhhh

No ale ad rem - wedlug tez szacownej Rady Praw Czlowieka prawa czlowieka sa przestrzegane gdy homo maja prawo do zwiazkow partnerskich, brak prawa do malzenstwa homo nie narusza praw czlowieka...wnioskowanie a minori ad maius.

To troche tak jakby Rada Praw czlowieka rekomendowala zabijanie Afganczykow strzalem w tyl glowy a nie przez powieszenie.....

Brawo dla ONZ, jestescie baaardzo potrzebna instytucja....ludzie musza przeciez miec jakis zlob!
grzesioc (27) Berlin 31.05.2012 14:56
pomóżcie bo minusy lecą i zarchiwizują xD
http://demotywatory.pl/3816615/Rada-Praw-Czlowieka-ONZ-wydala-rekomendacje-dla-Polski-w-kontekscie-przestrzegania-praw-czlowieka

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku