logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
33
2
1

Warto się dzielić swoimi doświadczeniami

Kolejny queerowy kanał na YouTube

Dodano: 14.09.2017, Aktualizacja: 14.09.2017

Karol youtubuje już od dwóch lat, ale od niedawna otwarcie jako gej. W jednym z ostatnich filmików opowiada o swoich młodzieńczych doświadczeniach, ogromnej potrzebie poznania kogoś i... geju oszuście. W ten sposób chce namówić innych do dzielenia się własnymi doświadczeniami, albowiem, jak mówi: "jeśli ktoś może się dzięki temu poczuć mniej samotny czy zagubiony w swoich doświadczeniach - tym lepiej". Poznajcie Butterfly Revenge!

Kanał Butterfly Revenge na YouTube Karol założył już dwa lata temu. Początkowo - jak sam mówi - bardzo intensywnie sprawdzał "kim jestem i po co się na Ziemi znalazłem. Z czasem zacząłem z niego korzystać jak z pamiętnika, dużo mówiłem na temat tego co przeżywam i co się dzieje w mojej głowie, a momentami nie było kolorowo".

Nie wspominał wtedy o swojej orientacji, bo nie uważał, że miała ona znaczenie w kontekście problemów, które wtedy miewał. "Do niedawna nagrywałem filmiki tylko wtedy, kiedy poczułem wyraźną potrzebę wyżalenia się i głębszego zrozumienia problemów z jakimi w danym momencie mojego życia przyszło mi się zmagać. Jednak w ostatnim czasie wpadłem na pomysł, żeby jednak troszeczkę na tym moim kanale poeksperymentować".

I tak powstał filmik "Catfished - usidlony przez geja-oszusta", typowy storytelling, na którym Karol wspomina swoje młodzieńcze lata. W skrócie - catfished to sytuacja, gdy ktoś udaje kogoś innego i zwodzi inne osoby, próbując wzbudzić w nich romantyczne uczucia. Dlaczego akurat ten temat? Butterfly Revenge podkreśla, że młode osoby, także LGBT, które poszukują ukochanej osoby, łatwo mogą stać się ofiarami oszustów. W tej sytuacji - o tyle jeszcze trudniej, że istnieje ryzyko wyoutowania kogoś wbrew jego woli...

"Nie miałem na myśli pomagania nikomu, kto przechodzi przez podobne doświadczenia, na moim kanale zawsze będzie chodzić tylko o prezentowanie mojej perspektywy, jednak jeśli ktoś może się dzięki temu poczuć mniej samotny czy zagubiony w swoich doświadczeniach - tym lepiej. Mimo wszystko, relatywnie trudno o takie historie na polskiej scenie jutubowej, a wielu jest młodych ludzi, którzy za wszelką cenę chcą poznać partnerów na etapie życia, w którym powinni ustanawiać sobie inne aspiracje. Z takiej niepotrzebnej desperacji mogą wyniknąć naprawdę nieprzyjemne historie, dlatego warto jest na to zwracać uwagę nastolatków" - opowiada Karol.W najbliższej przyszłości Butterfly Revenge chce skupić się na... kuchni wegańskiej. Nie wyklucza też częstszego podejmowania tematu swojej "queerowości", albowiem "ostatnio zacząłem się zastanawiać nad tym, czy nie leży to poniekąd w moim obowiązku, normalizować nas, przy choćby najmniejszej liczbie subskrybentów".

(md)

Piszecie? Nagrywacie filmy? Macie swój kanał na YouTube? 
Jeżeli tak - dajcie nam znać, chętnie Was u nas pokażemy. 
A jeżeli nie - może najwyższy czas zacząć?

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (1)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
:) (?) 15.09.2017 8:24
Przystojniaczek
-mike- (35) Warszawa 14.09.2017 18:30
Kuriozalny tytuł vloga. W pierwszej chwili pomyślałem, że to filmik jakiegoś homofoba, który uważa, że go jakiś gej oszukał i strasznie chciałby przekonać widzów, że orientacja ma jakiekolwiek znaczenie.... A treści póki co niespecjalne ciekawe, mnie to nie zachęca do subowania, ale życzę rozwoju i sukcesów!

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku