Kampania Przeciw Homofobii realizuje po raz pierwszy ogólnopolskie badanie najmłodszej części naszej społeczności. Badanie jest potrzebne. A dzięki niemu będziemy lepiej wiedzieć, co robić, aby uniknąć atmosfery przemocy i wykluczenia osób LGBT w szkołach w Polsce. Zachęcamy do wypełnienia ankiety.
Jak możemy przeczytać na stronie KPH-u:
„Celem badania jest poszerzenie wiedzy o warunkach, w jakich uczą się młodzi geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe w Polsce. Chcemy dowiedzieć się od młodzieży, jaki klimat panuje wokół spraw LGBT w szkole. Zależy nam na zbadaniu jak atmosfera szkoły wpływa na młode osoby LGBT, na to, co czują i co myślą. Wyniki badania umożliwią zidentyfikowanie najistotniejszych czynników pozwalających skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo i równy, wolny od uprzedzeń, dostęp do nauki dla osób LGBT. Ponadto wyniki badania będą dla nauczycieli i nauczycielek oraz instytucji zajmujących się edukacją ważną wskazówką, co należy zmienić.”
Organizatorem jest Kampania Przeciw Homofobii. To część międzynarodowego projektu GLSEN – badania będą przeprowadzone również na Węgrzech, Ukrainie, Litwie, Łotwie oraz w Rumunii.
Zapraszamy Was do uzupełnienia ankiety.
(ar)
Czwartek, 19.01.2017 Badanie "Sytuacja społeczna osób LGBT"
Wtorek, 25.09.2018 Jesteśmy w każdej klasie
Czwartek, 17.11.2011 Wypełnij ankietę i dowiedz się jak nam się żyje!
Czwartek, 25.04.2024 Poznaliśmy wyniki czwartej edycji Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+
Czwartek, 03.08.2023 Ordo Iuris kontra telefon zaufania dla młodzieży - "to próba cenzury"