logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
25.11.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
334
1
57

Niemcy z równością małżeńską!

Ustawa przegłosowana

Dodano: 29.06.2017, Aktualizacja: 30.06.2017

Po wielu latach starań i prób - udało się na ostatnim zakręcie przed wrześniowymi wyborami parlamentarnymi. Dziś, głosami 393 do 226, Bundestag przyjął ustawę o równości małżeńskiej. Naszym sąsiadom gratulujemy.

To była bardzo szybka akcja: we wtorek Martin Schulz z SPD zapowiedział, że jeszcze w tym tygodniu Niemcy mogą przyjąć równość małżeńską - lider socjaldemokratów, który nie ukrywa, że ma ochotę na fotel kanclerza, zaproponował, by do obrad Bundestagu wprowadzić głosowanie nad jedną z ustaw, która od dawna "mrozi" się w parlamencie.
ZOBACZ TEŻ Merkel zmieniła zdanie przez lesbijki wychowujące dzieci? Argumenty przeciwko nieaktualne

Szybko zareagowała będąca do tej pory przeciwko Angela Merkel, która zapowiedziała, że kwestię ową zostawia sumieniom parlamentarzystów swojej partii. Media szybko obiegła też wypowiedź kanclerz Merkel: zmiana zdania nastąpiła po poznaniu dwóch lesbijek, które wspólnie opiekują się ósemką dzieci. "Skoro opieka społeczna ufa lesbijkom z ósemką przybranych dzieci, więc państwo nie może dłużej używać argumentu dobra dzieci przeciwko np. adopcji" - podkreślała Merkel.

Podczas dzisiejszego głosowania kanclerz Niemiec wrzuciła jednak czerwoną kartkę.


W Bundestagu były trzy ustawy: złożone przez lewicę, Zielonych i reprezentującą landy izbę niemieckiego parlamentu, Bundesrat. To właśnie ta ostatnia była głosowana, jako najbardziej apolityczna.
ZOBACZ TEŻ Niemcy: minister sprawiedliwości obiecuje równość małżeńską Co na to Angela Merkel?

Przypomnijmy, że w Niemczech pary jednopłciowe mogą zawierać związki partnerskie, dające większość praw co małżeństwa. Od 2005 roku możliwe jest też przysposobienie dziecka partnera/partnerki.

Gratulujemy!

(md)

Zobacz najciekawsze momenty z naszej relacji z Bundestagu na Twitterze:
















PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (57)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Anastazja   dodane przez Facebooka 04.07.2017 15:03
dobra, to teraz poradnik - jak to zrobić? :)
eql (?) 03.07.2017 0:04
Jeszcze nie ma równości małżeńskiej.Ustawa musi zostać jeszcze przegłosowana przez drugą izbe bundesrat(z pewnością ustawa zostanie przegłosowana) co ma nastąpić prawdopodobnie 7lipca po czym prezydent może podpisać ustawę. Jednak partia alternatywa dla Niemiec zapowiedziała, że skieruje potycję do trybunału o zgodności ustawy z konstytucją. Jeśli trybunał orzeknie że ustawa nie jest zgodna to do zmiany konstytucji wówczas potrzebna będzie liczba 2/3 posłów do jej zmiany. Jednak Angela jeśli po wrześniowych wyborach zostanie nadal kanclerzem może wrzucić projekt zmiany konstytucji do "zamrażarki" i przeciągać proces legislacyjny.Być może po zmianie konstytucji dodatkowo będzie trzeba głosować nad dodatkową ustawą.
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 02.07.2017 22:52
Riverrun:
Skąd biorą się homofobiczne komentarze na portalu LGBT pozostaje tajemnicą.. Jaki Seba jest tak zawzięty, żeby zakładać profil na gejowskiej stronie randkowej i tam się wypowiadać? XD

No ma parcie na klawiaturę to nic nie poradzisz...
Riverrun (16) Kraków 02.07.2017 18:07
Skąd biorą się homofobiczne komentarze na portalu LGBT pozostaje tajemnicą.. Jaki Seba jest tak zawzięty, żeby zakładać profil na gejowskiej stronie randkowej i tam się wypowiadać? XD
Marco   dodane przez Facebooka 01.07.2017 21:50
Czas, żeby wypieprzyć PiS i pójść drogą Niemiec, aby przywrócić Polskę do normalności. ♥
zmiananicka (?) 01.07.2017 14:10
Po prostu Roman:
zmiananicka:
Po prostu Roman:
Julian:
ŻEGNAJ EUROPO...
ŻEGNAJ WIEŚNIAKU !!! PO CO KOMENTUJESZ COKOLWIEK NA TYM PORTALU SKORO JESTEŚ HETERYKIEM ?!! NIKOGO TUTAJ NIE INTERESUJE TWOJE ZDANIE !!!


Mam pytanie: czy będąc gejem, będąc mieszkańcem wsi, mieszkając na niej w prywatnym domu i chcąc zawrzeć związek małżeński z innym mężczyzną, jestem według Ciebie jakimś HETERYKIEM?? Czy innym sprzeniewierzonym tej Twojej NORMIE ???



dobrze sie czujesz ??? czy to była odpowiedź skierowana do ciebie ? no chyba nie! nie wiem co pijesz od rana ,ale już odstaw butelkę, bo masz omamy wzrokowe , skoro odpowiadasz na komentarz skierowany do innej osoby, a konkretnie sołtysa Juliana Wernera ;-)


Widzę jakie stereotypy propagujesz. To wystarczy żeby zabrać głos.
zmiananicka (?) 01.07.2017 14:10
upstairs_at_you:
zmiananicka:
upstairs_at_you:
zmiananicka:

upstairs_at_you:

"Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy." (przysłowie polskie)


Im starszy tym głupszy i bardziej zgorzkniały. Twoje abstrakcyjne docinki nie robią na nikim wrażenia. I nie mają ABSOLUTNIE odniesienia do szarej PEDALSKIEJ rzeczywistości.

Robią na tobie. Inaczej byś nie komentował.
A czepianie się mojego (czyjegokolwiek) wieku.... Cóż, wystawiasz sobie fatalne świadectwo.
Ja przynajmniej swojego wieku nie ukrywam a ty? Najwyraźniej masz powody. A jakie to już nie moja broszka.


Nie robią. Po prostu robiłem to z czystej kultury. Jednak dyskusja z kimś tak OGRANICZONYM w kwestii akceptacji pełnego spektrum, różnorodności świata, osób LGBT w nim - jak Ty nie ma sensu. Ktoś kto szydzi i kpi z innych ludzi bo odstają od jego NORMY postępowania i bycia, nie ma też szacunku do ludzi przez ich poziom wykształcenia i wykonywane zawody. Kim Ty jesteś człowieku? Jakimś gejem mieszkając w miasteczku, pewnie jakimś poPRL-owskim bloku w mieszkaniu swojej mamusi..i tatusia? Żal. Znam wielu takich jak Ty. Krzyczeć potrafią, tylko wśród "swoich". Mocny jesteś, bo tutaj wśród swoich. Przyjedź tu, w ten strony madralo i takie głupoty gadaj. Nie zrobisz tego, bo byś się skichał. hahahah Nie mam do takich podludzi szacunku i bądź sobie nawet profesorem habilitowanym...dla mnie jesteś tu NIKIM.

Z czego? Z kultury? Jakiej kultury?
Przecież ty się od początku zachowujesz niczym prymitywny blokers dla którego "kultura" to piwo z Biedry i paczka fajek od "ruskich". :-D
No i jak na kogoś, kto nie widzi sensu dyskusji to sporo napisałeś. ;-)


Pozostawię Pana "kulturalnego" bez komentarza.
Po prostu Roman (46) Warszawa 01.07.2017 14:06
zmiananicka:
Po prostu Roman:
Julian:
ŻEGNAJ EUROPO...
ŻEGNAJ WIEŚNIAKU !!! PO CO KOMENTUJESZ COKOLWIEK NA TYM PORTALU SKORO JESTEŚ HETERYKIEM ?!! NIKOGO TUTAJ NIE INTERESUJE TWOJE ZDANIE !!!


Mam pytanie: czy będąc gejem, będąc mieszkańcem wsi, mieszkając na niej w prywatnym domu i chcąc zawrzeć związek małżeński z innym mężczyzną, jestem według Ciebie jakimś HETERYKIEM?? Czy innym sprzeniewierzonym tej Twojej NORMIE ???



dobrze sie czujesz ??? czy to była odpowiedź skierowana do ciebie ? no chyba nie! nie wiem co pijesz od rana ,ale już odstaw butelkę, bo masz omamy wzrokowe , skoro odpowiadasz na komentarz skierowany do innej osoby, a konkretnie sołtysa Juliana Wernera ;-)
upstairs_at_you (49) miasteczko raczej 01.07.2017 13:31
zmiananicka:
upstairs_at_you:
zmiananicka:

upstairs_at_you:

"Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy." (przysłowie polskie)


Im starszy tym głupszy i bardziej zgorzkniały. Twoje abstrakcyjne docinki nie robią na nikim wrażenia. I nie mają ABSOLUTNIE odniesienia do szarej PEDALSKIEJ rzeczywistości.

Robią na tobie. Inaczej byś nie komentował.
A czepianie się mojego (czyjegokolwiek) wieku.... Cóż, wystawiasz sobie fatalne świadectwo.
Ja przynajmniej swojego wieku nie ukrywam a ty? Najwyraźniej masz powody. A jakie to już nie moja broszka.


Nie robią. Po prostu robiłem to z czystej kultury. Jednak dyskusja z kimś tak OGRANICZONYM w kwestii akceptacji pełnego spektrum, różnorodności świata, osób LGBT w nim - jak Ty nie ma sensu. Ktoś kto szydzi i kpi z innych ludzi bo odstają od jego NORMY postępowania i bycia, nie ma też szacunku do ludzi przez ich poziom wykształcenia i wykonywane zawody. Kim Ty jesteś człowieku? Jakimś gejem mieszkając w miasteczku, pewnie jakimś poPRL-owskim bloku w mieszkaniu swojej mamusi..i tatusia? Żal. Znam wielu takich jak Ty. Krzyczeć potrafią, tylko wśród "swoich". Mocny jesteś, bo tutaj wśród swoich. Przyjedź tu, w ten strony madralo i takie głupoty gadaj. Nie zrobisz tego, bo byś się skichał. hahahah Nie mam do takich podludzi szacunku i bądź sobie nawet profesorem habilitowanym...dla mnie jesteś tu NIKIM.

Z czego? Z kultury? Jakiej kultury?
Przecież ty się od początku zachowujesz niczym prymitywny blokers dla którego "kultura" to piwo z Biedry i paczka fajek od "ruskich". :-D
No i jak na kogoś, kto nie widzi sensu dyskusji to sporo napisałeś. ;-)
zmiananicka (?) 01.07.2017 12:55
upstairs_at_you:
zmiananicka:

upstairs_at_you:

"Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy." (przysłowie polskie)


Im starszy tym głupszy i bardziej zgorzkniały. Twoje abstrakcyjne docinki nie robią na nikim wrażenia. I nie mają ABSOLUTNIE odniesienia do szarej PEDALSKIEJ rzeczywistości.

Robią na tobie. Inaczej byś nie komentował.
A czepianie się mojego (czyjegokolwiek) wieku.... Cóż, wystawiasz sobie fatalne świadectwo.
Ja przynajmniej swojego wieku nie ukrywam a ty? Najwyraźniej masz powody. A jakie to już nie moja broszka.


Nie robią. Po prostu robiłem to z czystej kultury. Jednak dyskusja z kimś tak OGRANICZONYM w kwestii akceptacji pełnego spektrum, różnorodności świata, osób LGBT w nim - jak Ty nie ma sensu. Ktoś kto szydzi i kpi z innych ludzi bo odstają od jego NORMY postępowania i bycia, nie ma też szacunku do ludzi przez ich poziom wykształcenia i wykonywane zawody. Kim Ty jesteś człowieku? Jakimś gejem mieszkając w miasteczku, pewnie jakimś poPRL-owskim bloku w mieszkaniu swojej mamusi..i tatusia? Żal. Znam wielu takich jak Ty. Krzyczeć potrafią, tylko wśród "swoich". Mocny jesteś, bo tutaj wśród swoich. Przyjedź tu, w ten strony madralo i takie głupoty gadaj. Nie zrobisz tego, bo byś się skichał. hahahah Nie mam do takich podludzi szacunku i bądź sobie nawet profesorem habilitowanym...dla mnie jesteś tu NIKIM.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran