logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
77
6
19

Watykański ksiądz: niektórzy święci też byli LGBT

Jezuita James Martin szokuje?

Dodano: 15.05.2017, Aktualizacja: 15.05.2017

Watykański konsultant Sekretariatu ds. Komunikacji, jezuita James Martin, szokuje? Mało tego, że jego Facebook pełen jest kwestii związanych z LGBT, to teraz dolał oliwy do ognia, mówiąc, że część świętych zapewne była gejami i lesbijkami. Napisał nawet książkę o tym, jak kościół katolicki powinien budować relację ze społecznością LGBT - opartą na miłości, szacunku i oddaniu. Takiego duchownego trzeba nam w Polsce!

James Martin uderza z impetem w stereotyp kapłana-homofoba, ale i w samą homofobię jako coś bliskiemu katolicyzmowi.

Ojciec James Martin jest działaczem na rzecz porozumienia kościoła i społeczności LGBT. Mało tego – można powiedzieć, że jest aktywistą działającym na rzecz gejów i lesbijek w Watykanie. A stanowisko, które piastuje, to nowopowołana instytucja przez papieża Franciszka I, gdzie w kwietniu został konsultantem.

Kiedy na Facebooku wrzucił post o wierzących gejach i lesbijkach, jeden z użytkowników portalu skomentował, że choć jeden wyoutowany święty mógłby zrobić na nim wrażenie, na co zakonnik odpowiedział:

Niektórzy ze świętych byli gejami. Tak jak pewien procent społeczeństwa… Możesz się zdziwić, kiedy pójdziesz do nieba, to zostaniesz przywitany przez kogoś z LGBT” – napisał.

Takie słowa z ust jednego z najbliższych współpracowników papieża mogą szokować? Jak się okazuje - najbardziej osoby mocno wierzące. Określono go Judaszem i zdrajcą Biblii. Dostaje mu się od „wiernych”. Skopiował formułę od Jimmy’ego Kimmela i poczytał złośliwe tweety na swój temat:


Jego książka, „Building a bridge: How the Catholic Church and the LGBT community can enter into a relationship of respect, compassion and sensitivity”, mówi właśnie o wzajemnym szacunku i równości, o tym, że wykluczanie się nie opłaca.

ZOBACZ TEŻ Żywoty (queerowych) świętych Inne spojrzenie na kanon


James Martin to ksiądz reagujący. W zeszłym roku po strzelaninie w Orlando umieścił na Facebooku film nawołujący katolików do wsparcia „braci i sióstr LGBT”. Boli go niewidoczność gejów i lesbijek w kościele katolickim.


Martin wziął też udział w debacie na temat osób transpłciowych
:

A poza tym jest głosem LGBT w samym Kościele.

(ar)


PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (19)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Podpis (?) 01.08.2017 13:01
Problem nie w tym, że osoby homoseksualne są jakieś złe ale w tym, że środowisko LGBT pozwala aby przyklejali się do nich zboczeni heterycy, np. tzw. pederaści.
Wika47 (48) Warszawa 27.05.2017 16:36
Homofobia jest wszędzie i nie zależy od opcji politycznej, od wyznawanej wiary.
Wika47 (48) Warszawa 27.05.2017 10:29
Homofobia jest wszędzie i nie zależy od wyznawanych poglądów, światopoglądów. A osoba mocno wierząca kocha Boga i kocha człowieka, takim jaki on jest. A jeżeli kocha tylko Boga, nienawidząc drugiego człowieka, to jest dewotą. Chrystus powiedział "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście...". Nie ma tutaj wzmianki, ze maja to być tylko hetero. A nawoływanie do miłości bliźniego też nie zawiera w sobie słów wykluczenia.
silentium (19) Katowice 16.05.2017 23:49
Papież Franciszek, a nie Franciszek I - bowiem, nie było jeszcze Franciszka II droga redakcjo.
brachiocephalicus (26) Katowice 16.05.2017 19:29
"Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną."
Marta   dodane przez Facebooka 16.05.2017 16:57
Ciekawi mnie, czy znane są jakieś przykłady świętych, którzy byli w relacjach homoerotycznych (ale poparte prawdopodobnymi dowodami czy argumentami, a nie jak z tymi dwoma odnalezionymi w Pompejach mężczyznami...).
Marta   dodane przez Facebooka 16.05.2017 16:57
Pewnie wielu skłonności miało, ale jako przykładni chrześcijanie z powodzeniem tłumili w sobie chęć ulegnięcia grzechowi... :P
Piotr1988 (?) 16.05.2017 11:31
Kłamliwe, niepełne, a z drugiej strony sugerujące więcej tłumaczenie krótkiej wypowiedzi...
Piotr (?) 16.05.2017 11:25
"Some of them were probably gay. A certain percentage of humanity is gay, and so were most likely some of the saints. You may be surprised when you get to heaven to be greeted by LGBT men and women." - "„Niektórzy ze świętych byli gejami. Tak jak pewien procent społeczeństwa… Możesz się zdziwić, kiedy pójdziesz do nieba, to zostaniesz przywitany przez kogoś z LGBT”"
Nie jestem z wyksztalcenia anglista, ani tlumaczem, ALE slowo "probably" chyba sie tlumaczy na polski... Nie wiem jak ktos drugie zdanie tak przetlumaczyl? Wedlug mnie jest to totalnie nierzetelne tlumaczenie, niepotrzebnie wzmacniajace wypowiedz zakonnika... Garbage, garbage, everywhere garbage... Nawet swoim nie mozna ufac :(
Maria   dodane przez Facebooka 16.05.2017 10:51
Na pewno tak bylo..moze nieaktywni ale z takimi sklonnosciami..wszedzie tacy sa

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Watykański ksiądz: niektórzy święci też byli LGBT Fot. Facebook za: https://www.facebook.com/FrJamesMartin/
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku