Informacje z queerowego świata
Co tydzień publikujemy spis newsów, które albo nam umknęły, albo na które po prostu nie mieliśmy czasu. Macie jakiś temat, który nam chcecie podrzucić? Przeczytaliście coś, co chcielibyście, żeby się znalazło u nas na stronie? Piszcie śmiało. Zaczynamy wydanie nr 14.
Mamy małe wyrzuty sumienia, bo zapomnieliśmy o 20. już rocznicy coming outu Ellen. Podziwiamy i kochamy i podłączamy się do wszystkich życzeń:
PODRÓŻ DO JAPONII?
Czy powinniśmy tam pojechać? Patrzcie:
ZWIASTUNY:
„Handsome Devil” o homofobii w irlandzkiej szkole. I jest też Andrew Scott:
Chiński film, „Taxi Stories” o tym, jak życie geja wygląda w Pekinie:
O tym chyba nie pisaliśmy – geje na wojnie w Iraku:
Co Wy na to?
Ciekawa propozycja Netflixa, „Loev”:
„The Dark Tower” – czegoś, czego nie możemy się doczekać:
WIELKI ŚWIAT:
Brytyjska telewizja, BBC, planuje już wkrótce premierę dokumentu „Truth About HIV”. Prowadzący, dr Chris van Tulleken, będzie rozmawiał z osobami zakażonymi, ale także z aktywistami – Eltonem Johnem, Rihanną, a także księciem Harrym, który jest bardzo zaangażowany w walkę z HIV w Wielkiej Brytanii. Zresztą to nie jedyna premiera LGBT w tej stacji – „Gay Britannia” to kolejne dziecko BBC.
Stacja Channel 4 – również z Wielkiej Brytanii – ogłasza: „Not Guilty” – program o 15 tysiącach mężczyzn, którzy wciąż w kartotekach mają wpisane wyroki za homoseksualizm, „Epidemic” o latach 80. i wspólnej walce z HIV, „50 Shades of Gay” Ruperta Everetta o życiu gejów na wyspach oraz „Coming Out” – o tym, jak popkultura pomogła ruchowi LGBT w akceptacji i tolerancji.
Berliński Berghein, oaza techno i subkultur, okazuje się być najbardziej ekskluzywną galerią sztuki. Może to dobry pomysł, żeby po skończonej imprezie, pokontemplować sztukę – a potem do łóżka spać?
Wybory we Francji, a kandydat Macron sobie pozuje topless (oczywiście nie na serio):
Kanada tworzy specjalny przewodnik i poradnik dla uchodźców LGBT. Jest to efekt ostatnich sytuacji, kiedy okazywało się, że osoby homoseksualne musiały wrócić do swoich ojczyzn, gdzie – najczęściej – groziła im kara śmierci. Na szczęście jest taka kraina na świecie, w której możemy znaleźć schronienie. To w drogę geje-tułacze.
Stany Zjednoczone nas nie zawodzą. Cynthia Nixon, która ujawniła się jako osoba biseksualna, okazuje się, że nią nie jest. W 2012 roku wywołała falę kontrowersji, kiedy powiedziała, że wybrała bycie lesbijką. Potem by... ( Pozostało znaków: 9327 )
Ten artykuł został przeniesiony do archiwum
Możesz uzystkać dostęp do wszystkich archiwalnych newsów i artykułów zostając abonentem usługi Przyjaciel Queer.pl Twoja opłata pomoże nam w utrzymaniu portalu Queer.pl.