logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
11.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
24
54

Schetyna: związki partnerskie na sztandarach w walce z PiS-em? Ślepa uliczka

Rozmowa Sierakowskiego

Dodano: 19.04.2017, Aktualizacja: 19.04.2017

"Nie jestem przeciwko, ale uważam, że wpisanie na sztandary walki z PiS-em wprowadzenia związków partnerskich to jest ślepa uliczka" - mówi w rozmowie ze Sławomirem Sierakowskim Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy, podobno wciąż Obywatelskiej.

W weekend na stronie Krytyki Politycznej pojawił się długi wywiad Sławomira Sierakowskiego z Grzegorzem Schetyną. Dowiadujemy się z niego, co przewodniczący PO myśli o postulatach, które w naszej przestrzeni publicznej wciąż nazywane są "lewicowymi": aborcji, in vitro, czy... związkach partnerskich. Jak Platforma Obywatelska chce przekonać ów bardziej lewicowy elektorat? Jak chce zmobilizować - przede wszystkim młodych ludzi do udziału w kolejnych wyborach? W jaki sposób zbliżyć się bardziej do Europy - także obyczajowo? Nie zabrakło też pytania o Roberta Biedronia - o słupskim sukcesie działacza Schetyna mówi:

Uważam, że to był wyraz protestu społecznego. Ale nie uważam, żeby to można było przełożyć na cały kraj albo na wielką politykę.
A czy związki partnerskie są zdaniem Grzegorza Schetyny do przegłosowania w Polsce?

Czy będzie taka większość, która je przyjmie? Nie wykluczam tego. Jeżeli one będą oddzielone od tego, że ktoś komuś będzie chciał coś zademonstrować albo że to jest coś najważniejszego – bo nie uważam, żeby to było najważniejsze – to być może da się to przeprowadzić. Szukaliśmy takiego wariantu w poprzedniej kadencji. Nie jestem przeciwko, ale uważam, że wpisanie na sztandary walki z PiS-em wprowadzenia związków partnerskich to jest ślepa uliczka.
Cały wywiad można przeczytać na stronie Krytyki Politycznej.

Przypomnijmy, że w 2012 roku, gdy projekty ustawy o związkach partnerskich "mroziły się" w Sejmie, Grzegorz Schetyna mówił: "Uważam, że w tej kadencji nie uda się. Uważam, że będzie bardzo dużo dyskusji i to takiej prowadzonej zewnętrznie, tworzenie atmosfery wokół tego projektu, uważam, że będzie trudno przyjąć jeden projekt i przeprowadzić go przez sejm".
ZOBACZ TEŻ Związki partnerskie w... programie PO? Osiem lat czekania na "równość wobec prawa"

Jesienią 2015 roku postulat związków partnerskich znalazł się w programie wyborczym Platformy Obywatelskiej.

(md)

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (54)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
AdvancedArthur (19) Zabrze 01.05.2017 0:07
PO to partia chadecka. Ludzie będą na nich głosować tylko dlatego, aby odsunąć od władzy PiS. Inne partie takie jak Nowoczesna, czy Razem nie maja najmniejszych szans jeśli nie wejdą w koalicję z PO.

Moje zdanie jest taki, że Polacy nie potrafią rządzić i nie istnieje partia w Polsce, którą poprowadziłaby ten kraj w dobrym kierunku.
Jacek   dodane przez Facebooka 22.04.2017 12:19
Buc!
Zdzsława   dodane przez Facebooka 20.04.2017 20:32
Schetyna pojechałeś.A więc wypierda....
Linbix (21) Poznań 20.04.2017 20:06
Nie ufam ! DOŚĆ ! Może i on sam jest za,Tusk też mówił że jest za - i może on sam jest,ale PO tego nie uchwali.
Adrian   dodane przez Facebooka 20.04.2017 18:51
PO przez 8 lat swych rządów nadmiernie ulegała szantażowi biskupów, wykazywała zbytnie uzależnienie od kościoła, na polecenie kleru zamiatała niewygodne dla niego sprawy jak kwestie praw kobiet, społeczności LGBTQIA i rozdzielność państwa i kościoła na wskutek czego nie doszło do liberalizacji w kwestiach obyczajowych, pełnej, prawdziwej i nieudawanej demokracji i w taki między innymi sposób na własne życzenie dała się polec PiS-owi w ostatnich wyborach i co za tym idzie dawac przyzwolenie na niszczenie, demolowanie, dewastowanie, dzielenie i podpalenie Polski przez rząd PiS-u... Cały czas się ogromnie dziwię, że znaczna część opozycji przeciw rządom PiS-u za jedyną alternatywę wobec tej zakłamanej władzy uważa PO i nie rozumie niestety, że PO od PiS wcale się nie różni i nie potrafi znalezć dużo lepszej alternatywy... Dlatego niech wreszcie lewica w końcu się zjednoczy, będzie bardzo silna i w następnych wyborach wreszcie przełamie konserwatywno-neoliberalno-klerykalny beton i zaprowadzi zupełnie nową jakośc w naszym społeczeństwie co przejawiałoby m.in. w pełnym równouprawnieniu kobiet i mniejszości seksualnych poprzez m.in. małżeństwa osób tej samej płci wraz z adopcją dzieci i korzystania z zabiegu in vitro przez pary jednopłciowe i znaczące ułatwienie możliwości prawnej korekty płci, pełną legalizację aborcji i antykoncepcji, rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach a także legalizację eutanazji. Każdy człowiek ma prawo do miłości i szczęścia i tak być nie może aby jakakolwiek ideologia czy religia odbierała to prawo!!! LOVE IS LOVE
Barbara   dodane przez Facebooka 20.04.2017 17:50
Walczymy o wolność a nie o dyskryminacje
Joanna   dodane przez Facebooka 20.04.2017 17:42
PO liczy na prawicowo-koscielny elektorat i tylko taki będą mieli. Zamierzam głosować na Razem. Wierzę w uczciwość tych młodych ludzi.
Krzysztof   dodane przez Facebooka 20.04.2017 17:41
Panu Naczelnikowi proponuję komunikację PKP. Dzięki temu podniesie się sondaż w grupie swoich.
Piotr   dodane przez Facebooka 20.04.2017 12:38
PO to taki PIS w białych rękawiczkach. Czas skończyć z POPISem.
Kuba   dodane przez Facebooka 20.04.2017 8:09
Po tylu udawanych próbach ktoś naprawdę liczy jeszcze na PO?

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Schetyna: związki partnerskie na sztandarach w walce z PiS-em? Ślepa uliczka Grzegorz Schetyna, fot. za: facebook.com/pg/G.Schetyna
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku