Albumy o seksie lesbijskim i "Portret Doriana Graya" Oscara Wilde'a ulubionymi książkami naszych czytelników i czytelniczek? Z okazji Światowego Dnia Książki przyjrzeliśmy się najpopularniejszym czytadłom w naszej Queerotece i najchętniej kupowanym książkom w Prideshop.pl.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Pomysł narodził się w Katalonii - w 1926 roku.
W naszym zbiorze książek LGBT największą popularnością cieszy się
"Portret Doriana Graya" Oscara Wilde'a. "Jedna z najlepszych, najciekawszych i najoryginalniejszych (nie wspominając, że też jedna z najbardziej kpiarskich i szyderczych) książek XIX wieku" – komentujecie. Dużą popularnością cieszą się też książki
Marcina Szczygielskiego: "Berek" i "Bierki". "Kroniki nierówności" to brawurowo opowiedziane historie i fantastyczni bohaterowie. Ciągle doceniamy kobiecą klasykę:
"Złodziejka" i "Muskając aksamit" Sary Waters znalazły się w pierwszej dziesiątce.
Dziesięć najpopularniejszych książek w Queerotece:1. "Portret Doriana Graya", Oscar Wilde
2. "Berek", Marcin Szczygielski
3. "Złodziejka", Sarah Waters
4. "Lubiewo", Michał Witkowski
5. "Bierki", Marcin Szczygielski
6. "Muskając aksamit", Sarah Waters
7. "Homoseksualność w rodzinie. Ujawnianie tajemnicy", Ritch Savin-Williams
8. "Aimee i Jaguar. Historia pewnej miłości", Erica Fischer
9. "Tajemnica Brokeback Mountain", Annie Proulx
10. "Samotny mężczyzna", Christopher Isherwood
Sytuacja trochę inaczej wygląda w zestawieniu książek najchętniej kupowanych w
Prideshop.pl. Kobiety górą: pierwsze cztery miejsca zajęły książki od kobiet dla kobiet:
„Seks lesbijski. 101 pozycji”, "Moja les" Zofii Staniszewskiej, "Kiedy kobieta kocha kobietę. Album relacji", czy
„Radość seksu lesbijskiego” Felice Newman. Panie lubią czytać o seksie?
Dziesiątka najpopularniejszych książek w Prideshop.pl:1. "Seks lesbijski. 101 pozycji", Jude Schell
2. "Moja les", Zofia Staniszewska
3. "Kiedy kobieta kocha kobietę. Album relacji", Alicja Długołęcka i Agata Engel-Bernatowicz
4. "Radość seksu lesbijskiego", Felice Newman
5. "Dziewczyny, wyjdźcie z szafy!", Anna Laszuk
6. "Absolutna amnezja", Izabela Filipiak
7. "Muskając aksamit", Sarah Waters
8. "Teleny", Oscar Wilde
9. "Złodziejka", Sarah Waters
10. "Biedny Oskar", Anna Bojarska
Jakie są Wasze ulubione książki?(red)
Faktem jest, że w książce jest wątek homoseksualny, lecz nie tak wyeksponowany. Sam Wilde usunął dodatkowe treści nasycone erotyzmem. Wynika to z po prostu z prawa, jakie istniało w czasach, w których żył autor.
Queeroteki, jedynie wpół-oparty na książce film takie coś "dodaje"...
Więc nie omijajmy faktów, ;)
Żeby być szczęśliwym z drugim człowiekiem NIEZBĘDNA jest MIŁOŚĆ, a nie jakieś wymyślne pozycje seksualne czy gadżety z seks shopu.
Uwielbiam książki Waters "Złodziejkę" i "Muskając aksamit", są cudowne !