Dan Savage, amerykański działacz na rzecz praw ludzi LGBT oraz inicjator kampanii „It gets better”, w której udział wziął m.in. sam Barack Obama, wspiera nowy projekt. Tym razem Savage chce pomóc przekonać chrześcijan popierających LGBT do mówienia głośno o swoich przekonaniach.
Projekt „NALT” (Not all like that – nie wszyscy są tacy) narodził się podczas rozmów z chrześcijanami. „Często w rozmowach słyszałem – my tacy nie jesteśmy, nie nienawidzimy, nie potępiamy gejów i lesbijek. Słyszałem to tak często, że zacząłem myśleć o nich jak o NALT – nie wszyscy chrześcijanie są tacy – jak o chrześcijanach, którzy popierają prawa LGBT” – mówi Savage w filmiku, będącym początkiem akcji. Działacz dodaje, że często w rozmowach podkreślał, że podobne zapewnienia nie powinny być kierowane do niego, ale
do chrześcijan, którzy uzurpują sobie prawo do mówienia za wszystkich wierzących: „To im trzeba powiedzieć, że są chrześcijanie, którzy popierają prawa LGBT. Teraz macie narzędzie do tego” – mówi Savage i zachęca do nakręcenia swojego „Not all like that” klipu (na podobieństwo kampanii „It gets better”).
„Musicie być głośni, wasza cisza pozwala bigotom tego świata na krzywdzenie nie tylko ludzi LGBT, ale także samego chrześcijaństwa” – apeluje działacz.
Pierwsze klipy już
pojawiły się na stronie projektu! (md)
To teraz ja się ustosunkuję .
Bóg jest jeden i od wszystkiego , więc błędne jest czczenie oddzielnie boga ognia ,boga wody ,boga słońca itp
Odnośnie wzywania Boga nadaremnie, to może chodzić o to , że jak człowiek może sobie poradzić sam , to niech Boga niepotrzebnie nie fatyguje . O pomoc ma się zwracać jedynie w poważnych sprawach .
W dni świete człowiek ma odpoczywać , bo to dobre dla niego .
Nie zabijaj ,to chyba oczywiste . Zabójstwo można jedynie jakoś usprawiedliwić w obronie własnej , ale to też nic dobrego .
Nie cudzołóż , czyli nie zdradzaj osoby z którą jesteś związany .
Nie kradnij -oczywiste.
Nie kłam dla własnej korzyści.
Szanuj matkę i ojca - oczywiste .
Nie bądż chciwy bo rzeczy nie są najważniejsze.
Amen;)
Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
Nie będziesz brał imienia Pana, Boga swego, nadaremnie.
Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
Czcij ojca swego i matkę swoją.
Nie zabijaj.
Nie cudzołóż.
Nie kradnij.
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
Nie pożądaj żony bliźniego swego.
Ani żadnej rzeczy, która jego jest.
Nie rozumiem 1, że co, że przed bogiem katolików nie wolno inych bogów ale za to już tak, jako rezerwowych?
2 - niezrozumiałe, bo bóg katolików nie ma imienia, to hary kriszna, wisznu, sziwa, itp. mają imiona a ten nie ma imienia, więc jak można szafować jego imieniem, skoro on jest który nie ma imienia.
3 - niezrozumiałe. Kto ustala dni święte? Raz w styczniu było święto a raz nie było, trzech króli. I co..to że parlament zatwierdzi jakiś dzień jako święto to należy święcić? Bo jak nie to straszne przewinienie?
4 - brednia, przecież ludzie zabijają się na wojnie, ludzie zabijają się bo jest kara śmierci, wreszcie eutanazja....zabijanie się jest powszechne i to w imię prawa.
5 - a cóż w tym takiego złego, że prześpię się z kimś? a w ogóle to co to znaczy, jak ja mam partnera ale katolicy tego nie uznają, to ja z nim cudzołożę? Czy może jak prześpię się z innym to cudzołożę? Kiedy do tego może dojść?
6 - no a jak się wymigam od płacenia mandatu czy podatku to okradłem państwo i wielka kara? A jak sam jestem biedny i jeśli nie zapłacę podatku to będę miał co do garnka włożyć, to też źle?
7 - a jeśli rodzina ukrywa przed kimś bardzo chorym, że np. ktoś temu choremu miał wypadek i zginął, bo boi się o jego reakcję aby stan zdrowia się nie pogorszył to też źle? Są przypadki gdzie kłamstwo jest potrzebne aby u kogoś nie wywołać szoku a nawet zawału.
8 - aha jeszcze ta matka i ojciec. PO pierwsze to trzeba ich mieć, taka Grodzka nie miała. Ludzie z domów dziecka często nie mają. Po drugie co to znaczy czczić? A jak tatus wsadza swojego członka w córeczkę 2 letnią to tatusia też czczić? Juz słynny pan austriak trzymał swoją córkę w piwnicy i ja rypał i miał z nią dzieci - takiej córeczce tez bóg powie aby czcciła tatusia?
9 - nie napalaj się na żonę czyjąś? A co w tym złego? Nie wolno jej bzyukać to ok ale że nie wolno sie napalać?
10 - nie moge pożądać rzeczy jakie mają inni? Hheheheehe przecież to się dzieje nagminnie - widzimy gfajne auto i myslimy kiurdę chciałbym takie. KToś ma fajne ciuchy myślimy - chciałbym takie itp.
Ogólnie całe te przykazania to stek bredni do potęgi, papka dla debili.