logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
20.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
24
50
48

"Seks lesbijski" dla posła Węgrzyna

Skandaliczny "żart" polityka PO

Dodano: 10.02.2011

"Z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami, to chętnie bym popatrzył" - powiedział wczoraj poseł Platformy Obywatelskiej, Robert Węgrzyn, w TVN24. Zdanie padło w kontekście pytania o związki partnerskie. Wypowiedź zbulwersowała nie tylko nas.

"Natura ludzka i człowiek jest tak skonstruowany, że powinien żyć w związku partnerskim zgodnie z naturą właśnie, to jest pogwałcenie praw natury. Jak ktoś chce inaczej, to jest jego problem, ale niech się z tym nie obnosi " - dodał Węgrzyn. Poseł Platformy, będący - co ciekawe - członkiem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, zaliczył już wcześniej jedną "wpadkę": podczas posiedzenia komisji, nie wiedząc, że mikrofony były włączone, skierował niezbyt stosowną uwagę do Andrzeja Czumy na temat ubioru posłanki PiS, Marzeny Wróbel.

"Przeprosiny"

Dziś grzmią politycy z wszystkich stron: "Apeluję, by wycofał się z tych słów, bo inaczej sprawa trafi do komisji etyki" - powiedział rzecznik SLD, Tomasz Kalita. "Ta wypowiedź pokazuje wsteczność Platformy Obywatelskiej" - dodał partyjny kolega Kality, Jerzy Wenderlich. Nawet Beata Kempa z PiS-u zauważyła, że publiczne uwłaczanie godności kobiety nie jest żartem. Co na to Węgrzyn? "Ubolewam, że żart wyjęty z całości mojej rozmowy z panem redaktorem TVN 24 nie został odebrany tylko jako żart. Przepraszam, jeśli kogokolwiek ten żart uraził, bo rzeczywiście mógł zabrzmieć seksistowsko, a nie było to moim zamiarem. Moje poglądy co do ustawowego zapisu na temat związków małżeńskich czy partnerskich nieheteroseksualnych są niezmienne. I jestem przeciwny obnoszeniu się z seksualnością i obscenicznym publicznym zachowaniom, zarówno hetero jak i homoseksualnym, czego wyraz dałem w swojej wypowiedzi. Jestem przeciwko dyskryminacji kogokolwiek z powodu orientacji seksualnej i jest mi przykro, że dzisiejsza moja żartobliwa wypowiedź mogła dotknąć kogokolwiek" - dziś poznamy ciąg dalszy oświadczenia.

Homofobia czy nie?

Przy okazji informacji o wypowiedzi posła Węgrzyna, stacja TVN24 przeprowadziła sondę na swoich stronach: Czy wypowiedź Roberta Węgrzyna była homofobiczna? - na chwilę obecną, na ponad 2500 oddanych głosów, 57 proc. uważa, że nie była.

(md)


Lesbijki są często podwójnie wykluczone w naszym społeczeństwie: i jako kobiety i jako osoby homoseksualne. Publiczny "żart" posła Węgrzyna nie poprawia tego stanu, wręcz pogłębia stereotypy. Dlatego wysyłamy posłowi w prezencie "Seks lesbjski. 101 pozycji", żeby mógł popatrzeć na lesbijki... w domu po kryjomu.

PODZIEL SIĘ
KOMENTARZE (48)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
tamas (29) Opole 14.02.2011 8:45
haha ;) znam go z czasów, gdy na zabawach w podstawówce grał na organach.
don_diego44 (52) Tychy 11.02.2011 22:39
Wypowiedż Węgrzyna skandaliczna .I jeszcze ten jego szyderczy uśmieszek .Postawa tego pana świadczy ,że czuje on pogardę do osób homoseksualnych . Jedyny pozytyw tej sytuacji to to ,że wszyscy posłowie wypowiadający się na ten temat , jednoznacznie negatywnie odnieśli się do tej wypowiedzi ,a niektórzy użyli nawet dość dosadnych słów.
kentauros (30) Kraków / Poznań 11.02.2011 17:04
algoforos:
W końcu o ile dobrze pamiętam pensja pana posła jest finansowana z podatków ogółu obywateli-zarówno tych homo,jak i hetero.


może warto im to uświadomić, bo nie zdają sobie z tego sprawy?
reef (?) 11.02.2011 12:43
reader:
A może by tak link do sondy, może warto byśmy zagłosowali.


http://www.tvn24.pl/1003343,,,czy-wypowiedz-roberta-wegr(...)ndy.html
reader (42) Bielsko-Biała 11.02.2011 11:49
A może by tak link do sondy, może warto byśmy zagłosowali.

"Żart" o lesbijkach niesmaczny ale naprawdę obraźliwe w wypowiedziach Węgrzyna jest nazwanie związków homoseksualnych niezgodnymi z naturą oraz nazwanie obscenicznym zachowaniem chęci sformalizowania związku w celu zapewnienia bezpieczeństwa ukochanej osobie. Za to nikt posła nie gani, bo prezenuje on w tej sprawie przecież stanowiskio PO i PiSu.
Ja się z wypowiedzi Węgrzyna cieszę, bo psuje ona PO politykę unikania tematu. Z każdą taką wypowiedzią rośnie szansa, że choć niektórzy idioci głosujący na Bronka czy Donka ze srachu przed PiS zrozumieją, że PO to nie liberałowie czy nawet chociaż centrum ale zwykła, mocno zepsuta konserwa, która niczym się od PiSu nie różni.
apeiron (?) 11.02.2011 10:01
ghadi:
a co to kogo obchodzi co go podnieca ? jednych podniecają lesbijki, innych geje , jeszcze innych ludzie hetero w " akcji ".
dziennikarz zadał mu poważne pytanie odnośnie problemu społecznego, a nie co go kręci bo to mało kogo interesuje.


Mimo, że najczęściej, jak czytam Twoje komenty krew mnie zalewa, tak tutaj sam bym tego lepiej nie ujął i z bólem serca zgadzam się.
gdy_zapada_noc (?) 11.02.2011 8:56
Nawet jeśli to był żart, to nie powinien on być wypowiedziany publicznie. Ale moim zdaniem mógłby być to żart, jeśli byłby wypowiedziany przez osobę z innymi poglądami. W tym wypadku to homofobia. Ja również nie lubię obnoszenia się (ale w przesadnej formie, jak np. bardzo namiętnego całowania się na przystankach autobusowych). Jednak dlaczego heteroseksualiści mają do tego pełne prawo i takie zachowania są publicznie akceptowalne, a homoseksualiści mają tego prawa nie mieć???
algoforos (31) T. 11.02.2011 3:12
Uważam,że mam poczucie humoru,ale buractwa nie znoszę.
A ta wypowiedź była przede wszystkim prostacka.
No i hipokrytyczna,zważywszy na to,czym pan Węgrzyn się zajmuje.
Na to pierwsze już raczej nic się nie da poradzić,zresztą ja mu bycia chamem i rzucania ciężkawymi dowcipasami nie bronię,z tym że w gronie przyjaciół,przy piwku.
Od reprezentanta Narodu,udzielającego wywiadu,wymagam kultury osobistej i nie epatowania swoim światopoglądem.
W końcu o ile dobrze pamiętam pensja pana posła jest finansowana z podatków ogółu obywateli-zarówno tych homo,jak i hetero.
Jeśli na myśl o tym czuje niesmak,może niech poszuka sobie innego zajęcia?
kentauros (30) Kraków / Poznań 11.02.2011 1:35
to nie tylko "uwłaczanie godności kobiety" ale zarazem uwłaczanie godności płci męskiej, ponieważ wypowiedzi tego typu stają się powodem do generalizowania przez wiele osób pewnych myśli na temat mężczyzn w ogóle. ilekroć słyszę tego typu wypowiedź padającą z ust mężczyzny, jest mi wstyd, że moja płeć ma tak wielu swoich przedstawicieli wprost ograniczonych i wręcz zdeterminowanych swoją samczą i właściwie zwierzęcą seksualnością, której w żadnej dziedzinie życia nie potrafią przeskoczyć, co zazwyczaj staje się źródłem przedmiotowego traktowania drugiego człowieka i sprowadza się do określania go mianem "dupa" oraz rozpatrywaniem jego wartościowości w oparciu o powierzchowne walory pseudo-estetyczne. no ale przez wielu "katoli" taki stan rzeczy nie jest rozpatrywany w kategoriach grzechu, bo jest niby zgodny z ogólnymi założeniami przesłania biblijnej ideologii odnoszącej się do heteroseksualności.
"obrzydliwe to" Lev 18,22b
wiewiu (?) 11.02.2011 1:02
jak mu się nie spodoba to może mi oddać! ;d

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran