Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Środa, 19.03.2008, Aktualizacja: Czwartek, 02.04.2026

Przygotowania do Olimpiady w Kolonii

Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)

Federacja dla Gejowskiej Olimpiady po raz pierwszy w Cape Town

Międzynarodowa Federacja Olimpiady Gejowskiej (International Federation of Gay Games) organizator Gejowskiej Olimpiady ogłosiła, że tegoroczne spotkanie odbędzie się w Cape Town (RPA) od 21 do 25 października 2008 roku. Wybór tego miasta podyktowany był chęcią kontynuowania tradycji organizacji spotkań w różnych częściach świata celem wzmocnienia wzajemnych więzów sportowych i kulturalnych. Działacze i delegaci z Europy, Stanów Zjednoczonych, Australii i po raz pierwszy Ameryki Południowej, skąd przybędzie delegat z chilijskiej organizacji LGBT, debatować będą nad kwestią związaną z organizacją najbliższej Gejowskiej Olimpiady w Koloni w 2010 roku.

"Jesteśmy szczęśliwi, że możemy powrócić do RPA" - powiedział wiceprezydent Federacji, Emy Ritt - "społeczne i ekonomiczne warunki z jakimi styka się środowisko LGBT w Afryce są bardzo specyficznie i nie ma lepszej metody żeby je poznać i zrozumieć niż podróż do Cape Town i usłyszenie o tym od naszych przyjaciół w tamtym zakątku świata."

W poprzednim roku Federacja świętowała 25. lecie swojej działalności podczas dorocznego spotkania w San Francisco - kolebce idei Gejowskiej Olimpiady. W poprzednich latach Gejowskie Olimpiady odbywały się w San Francisco (1982 i 1986), Vancouver (1990), New York (1994), Amsterdam (1998), Sydney (2002). W każdej takiej imprezie uczestniczy kilkanaście tysięcy sportowców.
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (0)
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (0)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Emy Ritt Gay Games International Federation of Gay Games Kapsztad Kolonia Kultura Olimpiada Przygotowania do Gay Games w Kolonii RPA San Francisco Sport Społeczeństwo współpraca międzynarodowa zawody sportowe
Powiązane
Obraz Poniedziałek, 23.08.2010 Srebrni siatkarze Obraz Piątek, 30.07.2010 Chleba i "homoigrzysk"! Obraz Wtorek, 05.08.2008 Gejowska Olimpiada w Kolonii 2010 - Wystąpią Polacy? Obraz Środa, 13.11.2019 Chóry LGBTQ: zagrzewają społeczność do walki o równość, także w Polsce Obraz Wtorek, 17.06.2003 Kolonia: Centrum gejowskie Schulz plajtuje
Inne tematy
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się