Wyrok 17 lat więzienia za seks oralny uchylony
Kilka dni temu, Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wydał historyczną decyzję, uznając tak zwane "prawo przeciwko sodomii" za sprzeczne z Konstytucją USA. Przepisy te, odnoszące się do praktyk homoseksualnych (analnych i oralnych) obowiązywały w prawodawstwie wielu stanów.
W piątek, ten sam Sąd Najwyższy uchylił wyrok sądu w Kansas, który w ubiegłym roku skazał osiemnastolatka za seks oralny z 15-letnim chłopcem na 17 lat więzienia. O sprawie tej informowaliśmy szczegółowo. Łącznie z aresztem śledczym, nastolatek przebywa już od dwóch lat za kratami.
Skazany Matthew Limon, namawiał kolegę ze szkoły dla upośledzonych dzieci Lakemary Center, by pozwolił "zrobić sobie laskę". Było to mniej więcej tydzień po jego osiemnastych urodzinach. Z tego co wiadomo, po jakimś czasie, młodszy chłopak miał dosyć czułości i poprosił Matthew by przestał - co też się stało. Kiedy wieść o niewinnej przygodzie doszła do uszu władz szkoły, na planie pojawiła się prokuratura. Na swoje nieszczęście, Matthew miał już w aktach podobny przypadek. Stąd, potraktowany został jak osoba dorosła z całą surowością prawa. Wyrok brzmiał: 206 miesięcy więzienia, 60 miesięcy nadzoru kuratora po zwolnieniu i wpisanie na listę przestępców.
Federalny Sąd Najwyższy polecił sądowi apelacyjnemu w Kansas ponowne rozpatrzenie sprawy z uwzględnieniem niedawnej decyzji uchylenia przepisów przeciwko "sodomii". Adwokat Matthew Limona liczy, że chłopiec wyjdzie rychło na wolność.
Marek Romiszewski - Miami
Po drugie, autor ma dziwny sposób wysławiania się. "...miał dosyć czułości ..." jeśli zwykłe robienie "laski" to oznaka czułości...
"...wieść o niewinnej przygodzie..." taak niewinna, jak inkwizycja.
Dlatego kara 17 lat więzienia pozostaje w rażącej dysproporcji do czynu i stąd jest w sposób oczywisty niesprawiedliwa.
Prawo, które umozliwia takie kary za takie czyny jest niesprawiedliwe.
Moim zdaniem USA - to kraj nieludzkich praw, łamania praw mniejszości, kary śmierci - ohydny!!!
usa to jednak penstwo w ktorym na zewnatrz pokazuje sie demokracje i cudowne zycie hollywood, a wewnatrz jjest syf kila i mogila mentalna.