Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Piątek, 11.10.2002 18:30

USA: 17 lat więzienia za seks oralny z kolegą

Podziel się Tweetnij Skomentuj (18)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (18)

Czy przestępcą jest nastolatek, czy sędzia wydający wyrok?

Siedemnaście lat więzienia za seks oralny dla nastolatka, który kochał się z drugim nieletnim chłopcem: Taki wyrok zapadł przed sądem w amerykańskim Kansas. Organizacja praw człowieka American Civil Liberties Union złożyła petycję o jego rewizję do federalnego Sądu Najwyższego. O sprawie informują portale gejowskie w USA.

Przepisy prawa w Kansas zabraniają różnych praktyk seksualnych w zależności od wieku. Odnosi się to do przedziału lat 14 - 16. Aby jednak złagodzić drakońskie kary, prawodawca wprowadził dodatkowe paragrafy, odnoszące się do młodzieży w wieku lat 18 lub młodszej - pod warunkiem że różnica wieku między partnerami nie przekracza czterech lat. Przepis ten nazywa się "prawem Romea i Julii". Kary, jakie dopuszcza kodeks nie mogą być wyższe niż 15 miesięcy, zaś sprawcy wykroczeń nie są notowani w aktach sądowych. Niestety - "prawo Romea i Julii" odnosi się wyłącznie do związków heteroseksualnych!

Skazany na 17 lat więzienia Matthew Limon, namawiał kolegę ze szkoły dla upośledzonych dzieci Lakemary Center, by pozwolił "zrobić sobie laskę". Było to mniej więcej tydzień po jego osiemnastych urodzinach. "Ofiarą" był chłopiec 15-letni. Z tego co wiadomo, po jakimś czasie, młodszy chłopak miał dosyć czułości i poprosił Matthew by przestał - co też się stało. Kiedy wieść o niewinnej przygodzie doszła do uszu władz szkoły, na planie pojawiła się prokuratura. Na swoje nieszczęście, Matthew miał już w aktach podobny przypadek. Stąd, potraktowany został jak osoba dorosła z całą surowością prawa. Wyrok brzmiał: 206 miesięcy więzienia, 60 miesięcy nadzoru kuratora po zwolnieniu i wpisanie na listę przestępców.

Adwokat skazanego chłopaka złożył odwołanie, argumentując, że nierówne traktowanie osób ze względu na ich orientację seksualną narusza ustawy stanowe i federalne. Odwołanie zostało jednak odrzucone. Sąd powołał się na precedensowe rozprawy, argumentując, że "Sąd Najwyższy nie chroni zachowań homoseksualnych i dlatego nie może być mowy o równym traktowaniu".

Czy petycja American Civil Liberties Union odniesie skutek, nie wiadomo. Amerykańskie sądy znają przypadki uniewinniania groźnych morderców i skazywania na drakońskie kary ludzi bezbronnych i niewinnych. To, że w niektórych stanach homoseksualizm traktowany jest jak groźne przestępstwo, wiadomo od dawna.

Marek Romiszewski - Miami
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (0)
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (18)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
antarex
15.10.2002 0:39 antarex (55) Essen
Ciekaw jestem ile w tym "wolnym kraju" dostaje się za walenie sobie samemu konia? Gdyby cała historia zdarzyła się w innym, mniej potężnym kraju, to podniósłby się krzyk. A Jankesom wszystko wolno. Ale nie wychwalajcie islamistów, bo oni też nie są raczej zwolennikami swobód dla gejów. Najlepszą politykę dla nas prowadzi... nasza Ojczyzna czyli Europa.
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
14.10.2002 16:40 ...
Przynajmniej teraz chłopak będzie mógł robić laski do woli...
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
14.10.2002 12:55 Waldi
I niech mi ktoś jeszcze powie, że się dziwi islamistom, którzy walnęli samolotami w Nowym Jorku... Przy takim prawie obyczajowym w USA to islamisci muzulmanscy czuli sie jak u siebie, wiec mysleli, ze im wolno w SWOIM kraju takie rozpierduchy wieżowcowo-samolotowe zrobić jak na swoim...
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
14.10.2002 10:52 toma01
A moim zdaniem to coś Ci się w główce pomieszało. Jest to nierówne traktowanie ze względu na orientację seksualną, bo heteryk dostałby maksymalnie 15 miesięcy (dzieki prawu Romea i Julii),a homik dostał 206 miesięcy więzienia. Różnica jest zasadnicza, i nie ma żadnej wątpliwości, że prawo nierówno traktuje ze względu na orientację, a co za tym idzie jest to przejaw duskryminacji. W całej sprawie zaś nie chodzi o to czy Matthew jest winny czy nie, bo wina jest oczywista, ale o wysokosc kary. Ja również uważam, że powinien być za to ukarany, ale uważam też że nie surowiej niz wszyscy przecietni obywatele.

A Tobie radze nauczyc sie uwaznie czytac takie artykuly, bo ten nie za bardzo zrozumiales/as. Nie chwytasz co jest przedmiotem sporu w całej sprawie, a zasypujesz net swoimi komentarzami. Wstyd!
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
12.10.2002 17:39 ramzes:)
kilka lat temu byla glosna akcja, kiedy 14 latek zostal skazany na domowy aresz dopoki nie znajdzie sobie stalej partnerki, ale szukac ma dopiero kiedy skonczy 18 lat i to tez nie wychodzac z domu, np przez internet. kare dostal dlatego, ze mial 2 partnerki, jedna 15, druga 18..z ta druga mial dziecko i mimo to wloczyl sie po dyskotekach za laskami.

cytuj zgłoś 0 0
janusz
12.10.2002 16:54 janek (78) Kraków
Jedno dziecko niepełnosprawne brzydko bawiło sią z drugim dzieckiem niepełnosprawnym. O jakim występku mówią
autorzy porzednich wpisów? Psycholog - tak. Ale więzienie? To przecież średniowieczne kary! Może od razu krzesło elektryczne?
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
12.10.2002 16:48 loki
Zgadzam sie z coeur. Postepek byl obrzydliwy, bo wykorzystana zostala osoba niepelnosprawna. Kara jest jednak skandalicznie wysoka, chlopakowi przydalaby sie raczej psychoterapia.
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
12.10.2002 13:12 coeur
A ja sie nie zgodzę ze jest to dyskryminacja homoseskualistów, bo cała sprawa dotyczy przede wszytkim seksulanego wykorzytania 15-letniego,upośledzonego chłopca!!Oczywiście wyrok jest zbyt wysoki!!!Dla mnie oczywistym jest jednak fakt ze za takie zachowania powinno sie karać bo nastepna ofiarą tego chłopaka moze stac sie dziecko w wieku lat 10-u - i co wtedy??
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
12.10.2002 11:13 bogus
Ramzes, trzeba szukać racji wszędzie. Jak sie tam nie uda, trzeba czekać na lepsze czasy. Nie mamy wyboru.
cytuj zgłoś 0 0
Ikona
12.10.2002 10:56 Marcin
O MÓJ BOŻE!!! Nie czaje tych ludzi, sa naprawde ............(to bylo brzydkie slowo) jak tak mozna, zaraz tam pojade i skopie tylek sedziemu i przysieglym! co za debile, o boze! sam nie wiem co o tym myslec...
cytuj zgłoś 0 0
  • 1
  • 2
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
Inne tematy
Pierwsze gejowskie małżeństwo w Bundestagu - nie zgadniecie w jakiej partii ... Środa, 24.06.2026 Pierwsze gejowskie małżeństwo w Bundestagu - nie zgadniecie w jakiej partii ...
Obejrzałem dla Was serial „Proud", żebyście... też musieli Piątek, 12.06.2026 Obejrzałem dla Was serial „Proud", żebyście... też musieli
KyivPride 2026: rekordowa frekwencja w cieniu rosyjskich dronów Poniedziałek, 22.06.2026 KyivPride 2026: rekordowa frekwencja w cieniu rosyjskich dronów
Leviticus: Queerowy horror o religijnej homofobii wchodzi do kin Wtorek, 23.06.2026 Leviticus: Queerowy horror o religijnej homofobii wchodzi do kin
Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki? Czwartek, 28.05.2026 Prezydent Nawrocki zapowiada weto ws. ustawy o statusie osoby najbliższej. Będzie projekt prezydencki?
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się