Strona główna Aktualności Społeczność
Profile Grupy Przewodnik Wydarzenia Wsparcie
Ogłoszenia
Towarzyskie Pokoje i mieszkania Praca Ogłoszenia drobne Edukacja Pozostałe Dodaj
Queeroteka
Książki Filmy i seriale Quizy Patronat Queer.pl
Magazyn
Artykuły Galerie Tematy Tagi
Kontakt Reklama Regulamin
Queer.pl Portal osób LGBT+
Menu
Logowanie Rejestracja
TOP Sport LGBT Profile i ogłoszenia Marsze Równości 2026 Kino LGBT Coming out
Wtorek, 17.04.2001 08:17

Harcerska dyskryminacja

Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)
Podziel się Tweetnij Skomentuj (0)

Steven Spielberg mówi: NIE!

Słynny amerykański reżyser filmowy Steven Spielberg ("Park Jurajski", "Lista Schindlera") zrezygnował z funkcji doradcy organizacji harcerzy "Boy Scouts Of America". Spielberg nie chce, by jego nazwisko łączono z instytucją, która od lat uprawia otwartą dyskryminację osób o odmiennej orientacji seksualnej.

"Z skautami nie współpracuję co prawda bezpośrednio - powiedział reżyser - lecz wielu ludzi widzi w moich związkach z nimi, poparcie dla polityki dyskryminacji. Zarówno publicznie jak i prywatnie wypowiadałem się zawsze za tolerancją i przeciw dyskryminacji z jakichkolwiek powodów: etnicznych, rasowych, politycznych czy seksualnych. Moja rezygnacja zapobiec ma ewentualnym nieporozumieniom".

W Stanach Zjednoczonych ciągnie się od lat spór o praktykowaną w szeregach skautów zasadę odmawiania otwartym gejom prawa do przynależności. Sąd Najwyższy USA zadecydował u ubiegłym roku, że - jako autonomiczna organizacja, skauci mają prawo ustalać warunki członkostwa. Rzecznik "Boy Scouts of America" powiedział, że nie posiada żadnej informacji o rezygnacji Stevena Spielberga.

(PS)
OCEŃ ARTYKUŁ
Podoba mi się (0)
Nie podoba mi się (0)
Komentarze (0)
HEJT STOP!Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Komentuj
Moja ikona
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
Autor
Redakcja Queer.pl
Pierwszy polski portal ludzi LGBT
TAGIWięcej
Boy Scouts of America dyskryminacja harcerstwo Kultura prawa człowieka Prawo Rezygnacja Stevena Spielberga z doradztwa w Boy Scouts of America Sąd Najwyższy USA skauci Społeczeństwo Steven Spielberg tolerancja USA
Powiązane
Środa, 08.08.2001 USA: Geje w organizacjach skautów Obraz Piątek, 24.05.2013 USA: młodzi geje i lesbijki mogą być skautami Obraz Wtorek, 04.12.2007 USA: Skauci nie chcą homoseksualistów w swych szeregach Obraz Czwartek, 17.10.2002 USA: Nagroda Równości dla Spielberga Obraz Poniedziałek, 18.03.2013 Madonna w stroju skauta i wzruszająca mowa dziennikarza CNN
Inne tematy
Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska? Piątek, 15.05.2026 Eurowizja 2026: Finlandia faworytem bukmacherów. Jakie szanse ma Polska?
Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie Wtorek, 26.05.2026 Transkrypcja małżeństw jednopłciowych: była radość - są problemy, niepewność i rozczarowanie
Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie" Wtorek, 19.05.2026 Minister Kierwiński o parach jednopłciowych: "będą korzystać z większości praw, które mają wszyscy polscy małżonkowie"
Kontakt Reklama Regulamin
Social media
Polub na Facebooku Obserwuj na Twitterze Instagram WhatsApp
© 1996-2026 Queermedia.pl, ISSN 2299-9019 Polityka prywatnościUstawienia prywatnościPrzerwij abonamentOdstąpienie od umowy







🌈
Odkryj więcej na Queer.pl
Zalogowani użytkownicy mogą oglądać zdjęcia innych osób, zakładać profile, komentować artykuły i oceniać filmy.
Dołącz do nas Zaloguj się