logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
63
13
25
Książki

Wielka księga cipek

Ogromny sukces "Wielkiej księgi siusiaków" pokazał, że w temacie edukacji seksualnej dzieci i młodzieży w polskiej szkole dzieje się źle. Młodzież ma ograniczony dostęp do wiedzy o ludzkiej cielesności i seksualności, nauczyciele nie są odpowiednio przygotowani do prowadzenia zajęć wychowania seksualnego. Po siusiakach i miesiączce ("Mała książka o miesiączce" ukazała się we wrześniu 2009 roku) nadszedł czas na cipki! W "Wielkiej księdze cipek" oswajamy tematy trudne dla dojrzewających dziewcząt, ich rodziców i nauczycieli - od anatomii poprzez miesiączkę na masturbacji skończywszy. Książka powstała w wyniku rozmów autorów z dojrzewającymi dziewczynkami i ich kolegami, a także z seksuologami.

"Wielka księga cipek" może okazać się nieocenioną pomocą na lekcjach Przysposobienia do Życia w Rodzinie, w prywatnych rozmowach - nie tylko z dziećmi.

Książka dostępna jest w sklepie  
PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (25)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
BeMoreHappy (?) 30.03.2014 0:21
BASTION PRAWDY !! W życiu większych bzdur nie przeczytałam, jedna zwróciła moją szczególną uwagę: napisałeś/ napisałaś, że rozwody, zboczenia i brak rozrodczości częściej występują w społeczeństwach LIBERALNYCH?? To żart? Na jakiej podstawie tak sądzisz? Wiesz, kiedy przeczytałam to zdanie od razu przypomniał mi się Arcybiskup Wesołowski ( nawiązując do zboczeń) i kilku innych duchownych, kojarzonych z przestępstwami seksualnymi w kościele. Kolejna porażająca bzdura dot. tego, że ludzi nie trzeba edukować seksualnie - oczywiście :-) zwłaszcza nastolatków PRAWDA? Wychowujmy dzieci swoich dzieci :-)
CZŁOWIEKU: Dzieci postrzegają siebie jako istoty seksualne, czy Ci to odpowiada, czy nie, ale niestety bardzo wielu rodzicom zależy na tym, aby ich uwagę od tego faktu odwrócić. Jeśli dziecko zaczyna "odkrywać" swoje ciało, rodzice są zgorszeni i zaszczepiają te reakcje w dziecku. Zastanawia się ono, na czym polegało jego przewinienie i dlaczego mama chodzi wściekła. U nas nie chodzi o to, aby w odpowiednim wieku wprowadzać dzieci w sprawy seksualne, ale o to, kiedy przestać zagłuszać u dzieci ich seksualną tożsamość. mniej więcej od 12 do 17 roku życia rodzice w końcu przełamują się i oczywiście nie wprost oświadczają, że "wolno wam zdać sobie sprawę z istnienia organów płciowych i ich przeznaczenia". Tylko, że przez 10 albo więcej lat okazywano im, że należy wstydzić się swojego ciała? gdzie tu jest sens? Niektórym nastolatkom nie podaje się nawet prawdziwej nazwy narządów płciowych, zastępując je bardzo wymyślnymi, zamiast po prostu nazwać rzecz po imieniu ( penis, pochwa). I właśnie odebrawszy w ten sposób przekaz, że wszelkie "rzeczy" związane z tymi częściami ciała należy bardzo starannie ukrywać, że nie wolno o nich normalnie rozmawiać, nastolatkowie z HUKIEM wkraczają w okres dojrzewania, nie mając zielonego pojęcia o tym, co dzieje się z ich ciałami. Nadal uważasz, że ludzi nie należy EDUKOWAĆ seksualnie? być może tak samo myślał Arcybiskup Wesołowski czy Ks. Grzegorz z Tarchomina ;] PEDOFILE -Konserwatyści.
Pozdrawiam
rojza_genendel (36) Kraków 18.02.2014 20:53
Książkę widziałam, przeglądałam. Pomysłowa i interesująca, myślę że zafundowałabym taką własnemu dziecku z czystym sumieniem.
mall__xd (23) Świętochłowice/ Katowice 19.02.2013 23:26
oglądałam tą książke w szkole i nie jest to coś wartego uwagi aż takiej dużej
bastion_prawdy (?) 30.01.2013 12:56
Takie książki są niepotrzebne i złe.Niepotrzebne bo uwaga dzieci,w wieku kiedy są najbardziej chłonne na wiedzę powinna być skierowana na inne obszary.Np na zasady dobrego zachowania,etykę.Dzieci powinny używać ruchu zorganizowanego w harcerstwie np,obozy,sport.Tymczasem te książki zwracają im niezdrowa uwagę na sferę życia zarezerwowana dla ludzi dojrzałych.Rozwody,zboczenia i brak rozrodczości występują bardziej w społeczeństwach liberalnych niż konserwatywnych.Wczesne zainteresowanie seksem wypacza sens prokreacyjny tej strony życia.Prokreacja staje się niepożądanym "produktem "ubocznym.To jak ludzkość ma przetrwać?Ludzi nie trzeba edukować seksualnie.Dziecko dobrze wychowane będzie zajmować się swoimi "dziecięcymi" problemami stosownymi dla jego wieku.Do momentu aż hormony zadziałają!Wtedy sam będzie wiedział co trzeba do czego przypasować.Po co mu przybliżać ten czas?Dla tego aby jakiś cwaniak zarabiał na ich przygłupich rodzicach?
psycho-bitch (19) Oborniki / Poznań 20.01.2013 20:55
hahahah, mama mi ją kupiła jak byłam w 5-ej klasie xD
marcin101 (42) Wrocław / Wałbrzych 03.02.2012 9:37
Wszystko co z Czarnej Owcy jest dobre :)
Kamaa (?) 24.03.2011 18:40
Tytuł jak kulą w płot co do rzekomego przesłania i zastosowania książki... Myślę, że chodziło o coś zupełnie innego, np. jakąś prowokację i sprzedaż, ale wypadało to jakoś elokwentnie uzasadnić.
behappy (28) Białystok 23.03.2011 15:32
z takim tytułem do szkoły?
hmm , autor mógł wykazać się większą wyobraznią, i nadac tej książce, w miarę ,,normalny,, tytuł.... w sumie każdy ma swoje zdanie:) moje jest takie.
earame (26) Warszawa 20.03.2011 13:19
behappy:
HAHAH POMOZE W SZKOLE?? TO NIECH JAKIS DZIECIAK WEŻMIE JA NA LEKCJE PRZYSPOSOBIENIA DO ŻYCIA W RODZINIE, ZALOZE SIE ZE NAUCZYCIELKA WYJEBIE GO Z KLASY:))))))))))


A przesada. Pochodzę z małej miejscowości, z konserwatywnego regionu, a znam niewielu nauczycieli - ba, księży! - którzy by się zbulwersowali.
ciepla (?) 05.03.2011 17:36
Jak dla mnie tytuł przyciąga :D
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016
4.1/5 (76)

Autor: Dan Höjer, Gunilla Kvarnström

Wydawnictwo: Czarna Owca

Rok wydania: 2010

ISBN: 9788-3755-4229-5


© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku