logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
01.05.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
305
11
3
Książki

Tęczowa książeczka. Poradnik dla nastolatków

Nieważne kim jesteś, lub kim nie jesteś – jesteś ok!

Jeśli macie w ręku tę książkę, to jest duża szansa, że urodziliście się po 1998 roku i nie pamiętacie prześladowań osób LGBTQIA’ , zakazanych Parad Równości czy grożenia nauczycielom zwolnieniem za mówienie o sprawach LGBTQIA’ w szkole. I dobrze – żyjecie w nowszym świecie i oby nigdy nie przyszło wam poznać tamtej rzeczywistości. Jeśli jednak swoim wyglądem i zachowaniem odbiegacie od standardowego modelu „męskiego kolesia” albo „kobiecej dziewczyny”, to wiecie, że nie jest różowo.

„Tęczowa Książeczka” jest dla młodych osób LGBTQIA’ podręcznikiem poruszania się po nieopisanym jeszcze kompleksowo w języku polskim tęczowym świecie. James Dawson z humorem, otwartością i szczerością wyjaśnia kwestie związane z biologią, seksualnością, psychologią, polityką i prawem. Sięgając po historie młodych ludzi, opowiada o krzywdzących stereotypach i uczy tego jak być dumnym z tego, kim się jest. Człowiek to skomplikowana istota i nikt z nas nie powinien być szufladkowany, tylko dlatego, że nie pasuje do czyjegoś arbitralnego poczucia normalności.

Jeśli nie jesteście osobami LGBTQIA’ ta książka też jest dla was. Wy też możecie być częścią tęczowej społeczności jako jej sojusznicy. Z tego poradnika dowiecie się, jak wygląda życie osób LGBTQIA’ - może waszych przyjaciół albo rodzeństwa? - i jak możecie je troszkę polepszyć, okazując wsparcie.

Książka dostępna jest w sklepie  
PODZIEL SIĘ
E-booki Prideshop

KOMENTARZE (3)
Komentuj Komentuj HEJT STOP!
Zapoznaj się z warunkami dodawania komentarzy
Dodaj komentarz
Komentarz od osoby niezalogowanej pojawi się po akceptacji moderatora.
Dozwolone znaczniki (BBCode):
[b], [i], [u], [url], [url=], [mail], [mail=], [color=], [code], [quote]
arcanuss (31) Tczew 16.08.2016 0:08
W sumie my mamy nasz rodzimy Tęczowy Elementarz autorstwa pana Biedronia.
Occultus (18) Warszawa 19.07.2016 13:50
Właśnie dostałem paczkę z książką, jako nagrodę w konkursie Queer.pl. Jest świetna, to takie kompendium wiedzy napisane z humorem (a uwielbiam właśnie ten typ humoru :D ). Miejscami tylko jest zbyt bezkompromisowa jak dla mnie. Wbrew pozorom to nie jest lektura na początek np. dla rodziców osób LGBT, którzy dopiero zaczynają interesować się tematem. Parę broszur czysto naukowych, trochę zrozumienia i akceptacji - i dopiero można im dać.
szaman99 (18) Grajewo 18.07.2016 19:33
Czy ktoś czytał? Opłaca się??
Nadrób filmowe zaległości! W Prideshop.pl najsłynniejsze filmy LGBT w promocyjnych cenach: 15 lub 25 PLN - więcej nie zapłacisz.

filmy2016

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku