logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
22.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
217
1
12

LP wraca do Polski!

Ujawniona wokalistka podbiła polskie serca

Dodano: 29.03.2017, Aktualizacja: 29.03.2017

LP to pseudonim Laury Pergolizzi, wokalistki, która niedawno zatrząsnęła polskim rynkiem muzycznym. Bilety na jej warszawski koncert zostały wyprzedane w ciągu kilku godzin (podobnie było z koncertem w Poznaniu), a jej czwarty album, "Lost on You" (2016), zdobył w Polsce status złotej płyty. Ponadto, jej największy hit nie schodzi z list przebojów i audycji polskich stacji radiowych. "Wystąpiła" nawet w programie telewizyjnym "Twoja twarz brzmi znajomo", obok sir Paula McCartneya, Michaela Jacksona i Cher. I tak Polska znowu oszalała na punkcie... tęczowej piosenki.

Wiele osób próbuje doszukać się przyczyn tak dużej popularności amerykańskiej piosenkarki o włoskich korzeniach w Polsce. Faktycznie, odpowiedź nie nasuwa się nam błyskawicznie. Powody mogą być bardzo różne. Polacy uwielbiają charyzmatyczne wokalistki, które śpiewają emocjonalne piosenki (jak np. Florence and The Machine). Poza tym LP gra na ukulele - najpopularniejszym instrumencie w kraju, od kiedy chwyciła za niego Gaba Kulka (jeśli mi nie wierzycie, spytajcie któregokolwiek ze znajomych - gitarzystów, którzy "przebranżawiali się" z nauki gry na gitarze). Historia LP niesie też ze sobą obietnicę spełnienia marzeń. Jako artystka, która przez wiele funkcjonowała w muzycz...   ( Pozostało znaków: 2852 )
Bibi Żbikowska Autor: Bibi Żbikowska Redaktorka portalu Queer.pl, tłumaczka W przeszłości redaktorka portalu Pridemag.pl, publikuje w Codzienniku Feministycznym, wolontariuszka Fundacji Feminoteka. Hobbistycznie gra w projektach muzycznych (np.Evvolves i Bibi and the Wave). Lubi wszystko, co jest L, G, B, T, Q, albo I.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 199287   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
LP wraca do Polski! LP, fot. za: facebook.com/iamLP
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku