logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
38
3
12

Bartosz Żurawiecki o filmie "Bulwar"

Życie za fasadą

Dodano: 08.04.2016, Aktualizacja: 08.04.2016

Nie jestem zwolennikiem utożsamiania aktorów z ich rolami, ale w przypadku „Bulwaru” trudno uciec od analogii. Robin Williams gra tu bowiem postać smutną i depresyjną, 60-letniego urzędnika bankowego, który, jeśli się uśmiecha, to tylko nerwowo, na pokaz, z zaciśniętymi ustami. Film Dita Montiela miał swoją premierę w kwietniu 2014 na festiwalu Tribeca, natomiast w sierpniu Williams popełnił samobójstwo. W „Bulwarze” zagrał swoją ostatnią rolę dramatyczną.

- Bartosz Żurawiecki - Nolan Mack, w którego się wciela, prowadzi życie ustabilizowane i uporządkowane. Można wręcz powiedzieć – nudne. Mieszka w Nashville, od lat pracuje w tym samym banku, wkrótce ma wreszcie dostać awans. Jest żonaty z Joy (gra ją świetna, choć niedoceniana aktorka, Kathy Baker). Nie sypiają ze sobą, ale zdają się zgodnym, dobrze rozumiejącym się małżeństwem. Ojciec Nolana trafił do szpitala po wylewie, syn odwiedza go regularnie. Ale czy to z powodu choroby ojca jest taki przygnębiony? Pewnego wieczoru, wracając ze szpitala, Nolan kieruje samochodów na ulicę, gdzie stoją prostytutki obojga płci. Na maskę jego samochodu wpada młody chłopak (Robert Aguire). To wydarzenie staje się początkiem… No właśnie, czego? Przecież nie romansu ani przygody erotycznej. ...   ( Pozostało znaków: 3356 )
Bartosz Żurawiecki Autor: Bartosz Żurawiecki Krytyk filmowy, pisarz Szef działu recenzji w miesięczniku "Kino". Autor blogu filmowego "Czego nie widać" na stronie alekino+.pl, powieści "Trzech panów w łóżku, nie licząc kota", "Ja, czyli 66 moich miłości", "Nieobecni" i zbioru dramatów "Erotica alla polacca". Felietonista dwumiesięcznika "Replika".

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 197094   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku