logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
19.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
32
4
43

Bojkotować, czy nie?

Miłość, Ender i makaron

Dodano: 15.10.2013, Aktualizacja: 17.10.2013

Czy bojkot konsumencki może być skuteczną bronią w walce o równość? Czy bojkotowanie homofobicznych firm, bądź wspierających homofobiczne podmioty, ma w Polsce sens? Bojkotować, czy nie? Zapraszamy do dyskusji!

Głośna historia historia wezwania reklamodawców do bojkotu tygodnika "Do Rzeczy" rozpoczęła się w sierpniu od tekstu Pawła Lisickiego, w którym prawicowy dziennikarz chwalił homofobiczną rosyjską ustawę i jej ojca Władimira Władimirowicza Putina. Na artykuł natychmiast zareagował Tomasz Piątek - pisarz i felietonista, współpracujący m. in. z "Krytyką Polityczną". Piątek zwrócił się do firm, które reklamują się w "Do Rzeczy", pytając "Czy świadomie wspierają Państwo swoimi pieniędzmi tygodnik, który popiera prześladowanie homoseksualistów przez Putina?". Jako pierwszy zareagował... Bronisław Wildstein - współpracownik Radia Maryja, TV Trwam oraz tygodnika "Do Rzeczy". Wildstein doniósł na Piątka w liście otwartym do "Krytyki Politycznej" a samego zainteresowanego nazwał... donosicielem. Redakcja "...   ( Pozostało znaków: 3425 )
Redakcja Queer.pl Autor: Redakcja Queer.pl Pierwszy polski portal ludzi LGBT Pierwszy polski portal przeznaczony dla osób LGBT, założony w 1996 roku.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 194181   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Bojkotować, czy nie? © Onidji - Fotolia.com
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku