logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
49
0
4

Ibiza: najbardziej rozrywkowa wyspa Europy

Gdzie na wakacje?

Dodano: 24.07.2013, Aktualizacja: 27.06.2017

Pierwsze skojarzenie - imprezy całą noc, a potem odsypianie do południa. Pobudka i śniadanie tuż przed zachodem słońca, a potem before party na plaży przed Cafe del Mar i oglądanie zachodu słońca. I kolejna szalona noc w największych dyskotekach świata. Okazuje się jednak, że oprócz grzesznych zabaw, na Ibizie można zaznać świętego spokoju!

- Grzegorz Pękała - Archipelag Balearów, położonych na Morzu Śródziemnym, jest od niedawna popularny także wśród Polaków - odkąd można tutaj niedrogo dolecieć tanimi liniami. Niegdyś Ibiza (po katalońsku, który jest tutaj bardziej naturalny niż hiszpański - Eivissa) i pobliska Formentera nazywane były "wyspami piniowymi" ze względu na charakterystyczne lasy. Słynniejsze były wówczas Majorka i Minorka, ale od niecałego wieku sytuacja zmienia się. Zwłaszcza, że Ibiza jest tańsza do zwiedzania. Do imprezowania - już niekoniecznie. Mówi się, że najlepiej postawę mieszkańców wyspy Ibiza charakteryzują powiedzenia "Don't worry, be happy" oraz "Żyj i daj żyć innym". Trudno o bardziej tolerancyjną część Balearów niż właśnie ona. Wpływ na postawę miejscowych mieli przybywający tutaj od lat 60. XX wieku hipisi i bogacze. Dzisiaj trudno już spotkać hipisa poza "hippie targami" organizowanymi przy Punta Arabi co środę oraz w San Carlos co sobotę. Muzycznie Ibiza poszła w stronę clubbingu. Dyskoteki Znane wszem i wobec są kluby Pacha, Privilege, Space i Amnesia. Pacha znajduje się przy marinie w mieście Eivissa, a Space przy Platja d'en Bossa po drugiej stronie miasta. Parę z klubów leży w centrum wyspy, pośród pól, do których można dojechać na przykład nocnymi party busami. Choć przyjeżdża tutaj śmietanka europejskich didżejów i wyspa zyskała sławę posh, jazzy i superhipsterskiej, to jednak widok hangarów w środku pola może powodować lekkie zdziwienie. Gdzie ten wypas? W środku jednak znajdziemy imprezy na najwyższym poziomie. Ceny biletów sięgają nawet 70 euro - drink czasem jest gratis. Kupując bilet można nieraz zamówić też kolację przed startem imprezy. Aby wbić się do środka taniej, trzeba uśmiechnąć się na ulicy lub pla...   ( Pozostało znaków: 7384 )
Grzegorz Pękała Autor: Grzegorz Pękała Turysta bardziej niż podróżnik, który prowadzi swój blog o podróżach Praktyczny Przewodnik oraz realizuje reportaże dla telewizji Imprezuje rzadko, ale jak go najdzie ochota to na parkiecie tańczy do białego rana. Na Ibizie odpoczął i solidnie się opalił.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193940   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku