logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
36
14
22

Ciacha na szpilach

Premiera musicalu „Klatka wariatek”

Dodano: 11.03.2013, Aktualizacja: 13.03.2013

Komedia pomyłek, kilka znanych hitów oraz przystojni faceci na szpilkach.

- Mariusz Kurc - Georges (Jacek Bończyk) i Albin (Paweł Tucholski) są parą od lat w życiu prywatnym i zawodowym. Georges prowadzi nocny klub – tytułową „Klatkę wariatek”, w której Albin występuje jako główna gwiazda – Zaza. Tak – gwiazda, nie gwiazdor. Bo Albin jest nie tylko do granic możliwości przegięty, ale przede wszystkim jest transwestytą. Na program „Klatki…” składają się, prócz jego piosenek, popisy apetycznych drag queens. Georges, znacznie mniej przegięty, pełni zaszczytną funkcje konferansjera show. Cały zespół „Klatki…” to jedna wielka rodzina, która jednakowoż zostaje wystawiona na próbę, gdy syn Georgesa… Ach, właśnie! Georges ma 24-letniego syna, Jeana-Michela (Kamil Kula) owoc (bardzo) przelotnego zapomnienia z kobietą. Jean-Michel został wychowany przez Georgesa i Albina, a teraz chce im przedstawić swą narzeczoną (Maria Dejmek). Nie byłby to żaden problem, gdyby nie rodzice dziewczyny – ultrakonserwatywny poseł (Piotr Zelt) ż żoną-szarą myszką u boku (Katarzyna Skrzynecka). Mają właśnie przybyć do „Klatki…” na spotkanie zapoznawcze. Jean-Michel nie chce skandalu, więc prosi swego przybranego ojca-transwestytę Albina o… zniknięcie na czas spotkania. Ale czy ten plan się powiedzie? Jak ukryć nocny klub pełen drag queens? I am what I am! „Klatka wariatek” czyli „La Cage Aux Folles” to francuska farsa Jeana Poireta z 1973 r., która okazała się nad wyraz nośna. W 1978 r. powstał na jej kanwie...   ( Pozostało znaków: 6167 )
Mariusz Kurc Autor: Mariusz Kurc Stały publicysta Queer.pl, redaktor naczelny pisma „Replika”, członek Kampanii Przeciw Homofobii i Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich Z Krzysztofem Tomasikiem prowadzi w radiu TOK FM audycję "Lepiej późno niż wcale" o tematyce LGBT, z Bartoszem Żurawieckim prowadzi Klub Filmowy LGBT w Krytyce Politycznej w Warszawie.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 193551   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Ciacha na szpilach Fot. Teatr Komedia
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku