logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
15.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
58
0
12

Love knows no boundaries

Relacja z koncertów Patricka Wolfa

Dodano: 23.11.2011, Aktualizacja: 23.11.2011

15 oraz 16 listopada w naszym kraju odbyły się dwa niezwykłe koncerty artysty, którego nie trzeba przedstawiać społeczności LGBT – Patricka Wolfa. Nie zabrakło i „branżowego” elementu na jednym z koncertów: polscy fani podarowali muzykowi tęczową flagę z napisem „Love knows no boundaries” – miłość nie zna granic.

15 oraz 16 listopada w naszym kraju odbyły się dwa niezwykłe koncerty artysty, którego nie trzeba przedstawiać społeczności LGBT – Patricka Wolfa. Nie zabrakło i „branżowego” elementu na jednym z koncertów: polscy fani podarowali muzykowi tęczową flagę z napisem „Love knows no boundaries” – miłość nie zna granic. Patrick Wolf to postać z trochę innej epoki muzycznej: obdarzony głębokim, mało popowym głosem multiinstrumentalista (ostatnio zafascynowany harfą) dziś może zaskakiwać. Do tego ubiór rodem z klubu dziewiętnastowiecznych dandysów. Jednak pomimo tego mało komercyjnego wizerunku jego twórczość zyskuje sobie coraz szersze rzesze fanów. Wolf (a właściwie Patrick Denis Apps) pojmuje muzykę i swoje koncerty w dość niezwykły, jak na nasze czasy, sposób: jako teatr, pole do popisu dla swoich szerokich, nie tylko muzycznych, umiejętności, mównicę polityczną, a nie tylko tanie, efekciarskie show. Wolf odwiedził Polskę po raz pierwszy dopiero w kwietniu tego roku - po prawie dziesięciu latach czynnej kariery i koncertowania – i tak mu się u nas spodobało, że postanowił przyjechać jeszcze raz (i jak zapowiadał, nie ostatni), tym razem na dwa koncerty. Poprzednim razem przywiózł ze sobą fantastyczny support w postaci Rowdy’ego Superstara, czarnoskórego magika muzyki odzianego w brokatowy kostium oraz narzeczonego, Williama Pollocka. To właśnie ogłoszenie zaręczyn Patricka z Williamem i zapowiedź wstąpienia w związek partnerski w przyszłym roku sprowokowało akcję fanów przeprowadzoną w Warszawie, o której za chwilę... Listopadowe występy muzyka w Polsce objęły tym razem nie tylko Warszawę i klub Stodoła, w którym Wolf grał ...   ( Pozostało znaków: 6984 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187047   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Love knows no boundaries Patrick Wolf z tęczową flagą podczas warszawskiego koncertu (fot. Cheryl Banaś)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku