logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
48
1
6

O cudach IAMX w Krakowie

Relacja naszej czytelniczki

Dodano: 03.11.2011, Aktualizacja: 05.11.2013

Wyczekiwany jak zawsze, wywołujący niemałe poruszenie wśród fanów, zbierający grupę kolorowych, charakterystycznych słuchaczy w różnym wieku. A jednak: tego koncertu przez jeden pełen napięcia i rozczarowania dzień miało nie być. Najpierw zmiana klubu (z dużego i popularnego Studia na kameralny, niewielki klub studencki Politechniki Krakowskiej – Kwadrat), a dwa dni przed koncertem oświadczenie zespołu o niedotrzymaniu warunków umowy przez organizatora i odwołaniu koncertu. Szok, żal, rozczarowanie. Przykrą sytuację udało się jednak zażegnać, czego dowodem poniższa relacja z wieczoru 29 października w Krakowie.

Nie jest łatwo sklasyfikować IAMX. Chris Corner i jego grupa żonglują swobodnie konwencjami, nie przejmując się żadnymi granicami. Piszę tu o IAMX jako grupie queerowej, choć żaden z muzyków nie deklarował nigdy jednoznacznie swojej seksualności. Mimo wszystko nie da się ukryć skłonności Chrisa do crossdressingu – jego przebieranki są jednak gustowne i wysmakowane. Przy niezmiennie entuzjastycznym przyjęciu przez polską publiczność (październikowy koncert był ich siódmym w Polsce) zespół złożony z dzikiej mieszanki osobowości, wizerunków i narodowości wciąż wzbudza swoimi występami wielkie emocje. Ich koncerty są jakby miniaturą starogreckich Bachantek na cześć boga Dionizosa – wino, muzyka, śpiew i erotyczne ekscytacje. Muzyka IAMX wwierca się swoim elektronicznym rytmem głęboko w organizm, przerywanym jedynie czasem powolnymi utworami z użyciem instrumentów takich jak pianino czy pozytywka. Nieodłącznym elementem każdego koncertu jest czekanie – najpierw na otwarcie drzwi klubu, następnie na support, potem na właściwy zespół. W krakowskim Kwadracie drzwi zostały dosłownie wyrwane z zawiasów przez napierający na zbyt wąskie przejście tłum, po czym zmuszeni byliśmy czekać dwa razy dłużej niż zwykle - powodem był brak supportu (w tej ...   ( Pozostało znaków: 5317 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187041   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
O cudach IAMX w Krakowie IAMX podczas festiwalu Sziget, 2009 (fot. za wikimedia.org)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku