logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
40
9
18

Szelmostwa grzecznej dziewczynki

Katy Perry i jej koncert w Londynie

Dodano: 26.10.2011, Aktualizacja: 26.10.2011

Nie ma wątpliwości, że wśród najmłodszego pokolenia idoli i idolek pop to Lady Gaga wiedzie prym w społeczności LGBT. Ale za numerem jeden są numery dwa, trzy, cztery itd. - i tu gdzieś, obok Rihanny czy Pink, znalazła swe miejsce Katy Perry

Równie ciekawie, choć zupełnie inaczej, brzmi wersja Ivri Lidera - wyoutowanego izraelskiego wokalisty, który słów piosenki nie zmienił, bo przecież dla niego całować się z dziewczyną to taka sama ciekawostka jak dla Katy ;-) Za to wyszło mu bardziej romantycznie: Pokażesz mi ptaszka? W zeszłym roku Perry wydała drugą płytę - „Teenage dream”, która osiągnęła podobny sukces, co poprzednia („One of the boys”), a właściwie chyba nawet większy. Aż 5 hitów z niej trafiło na szczyt amerykańskiego Billboardu – kolejno „California gurls”, „Teenage dream”, „Firework”, „E.T.” oraz „Last Friday Night”. Na singla nie wybrano jednej z najlepszych piosenek album – „Peacock”, której stacje radiowe najprawdopodobniej obawiałyby się lansować ze względu na śmiały tekst. „Peacock” opiera się na zabawnej grze słów. „Peacock” to po polsku „paw”, a „cock” – „kogut”, ale w angielskim „cock” to również popularne określenie penisa. Czyli w wolnym tłumaczeniu: „ptaszek”. Katy śpiewa: I wanna see your peacock-cock-cock, czyli chcę zobaczyć twego „pawia”. Ponieważ uparcie powtarza w refrenie ostatnią sylabę (cock), dla wszystkich jest jasne, że nie chodzi o pawia, tylko o innego ptaszka... Masz odwagę, by mi go pokazać? (…) Opadnie mi szczęka? (…) Och, warto było czekać, niezły widok, on cały jest dla mnie? Geje natychmiast dopadli „Pawia” i w sytuacji, gdy wytwórnia nie kwapi się z produkcją clipu do piosenki, wzięli sprawę we własne ręce: Zresztą „California Gurls” też został przerobiony na gejowską modłę. Spójrzcie na „California gays”: Katy Perry - California Gays California Gurls Vidéo Keanu sélectionnée dans Musique Koncert Od lutego do grudnia br. Katy jest w trasie koncer...   ( Pozostało znaków: 7396 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187038   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Szelmostwa grzecznej dziewczynki Katy Perry
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku