logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
41
0
5

Męski odpowiednik żony

Literatura (nie)gejowska?

Dodano: 10.10.2011, Aktualizacja: 10.10.2011

5 lat trzeba było czekać na nową książkę Michaela Cunninghama, autora słynnych „Godzin” - i wreszcie jest. Powieść „Nim zapadnie noc” powinna sprostać oczekiwaniom fanów jego literatury.

Peter pracuje w jednej z nowojorskich galerii sztuki. Ma 44 lata. Wiedzie ustabilizowane życie w spokojnym związku z żoną Rebeccą, dziennikarką. Ich 20-letnia córka Bea „uciekła” do Bostonu - chyba głównie po to, by być daleko od rodziców. Petera trochę dręczy poczucie, że nie potrafi nawiązać z nią dobrego ojcowskiego kontaktu. W ten niedoskonały, ale poukładany świat wkracza niejaki Myłek (niezbyt fortunnie przetłumaczona ksywka, w oryginale: Mitzzy), dużo młodszy, bo tylko 23-letni brat Rebekki. To oczko w głowie rodziny, które już zdążyło zasłużyć na miano „mężczyzny po przejściach”. Myłek jest byłym narkomanem, przy czym co do „byłego” nie ma pewności. Poza tym, wyróżnia się rozbrajającym brakiem odpowiedzialności za własne życie. Dryfuje niespecjalnie przejmując się przyszłością. Przyjeżdża do Nowego Jorku, bo wpadł na pomysł, by zająć się czymś związanym ze sztuką i dopóki nie stanie na nogi, chce zatrzymać się u siostry i jej męża. Peter nie widział Myłka od co najmniej pięciu lat. Okazuje się, że chłopak wyrósł na męski odpowiednik jego żony z czasów jej młodości. Właśnie chyba to ujmuje Petera najbardziej. No i jeszcze ta nonszalancja. Myłek ani trochę się nie krępuje, gdy Peter zastaje go w nocy w kuchni kompletnie nago. Gawędzą sobie niezobowiązująco. Ot, dwaj faceci, których dopadła bezsenność. Po chwili Myłek wraca do swojego pokoju. Peter patrzy, jak odchodzi, na jego gibkie plecy i niewielkie, id...   ( Pozostało znaków: 6180 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187034   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Męski odpowiednik żony Okładka najnowszej książki M. Cunninghama
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku