logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
16.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
80
36

Związki tylko dla hetero...

Wyniki najnowszego badania CBOS

Dodano: 22.06.2011, Aktualizacja: 22.06.2011

65 proc. Polaków jest przeciwko możliwości zawierania związków partnerskich przez pary jednopłciowe, ale 83 proc. nie widzi nic złego w związkach partnerskich par różnopłciowych. Osoby lepiej wykształcone, mieszkające w większych miastach, niepraktykujące religijnie i deklarujące lewicowe poglądy stanowią największą grupę poparcia dla postulatów polskich środowisk LGBT. Taki oto obraz naszych rodaków wyłania się z czerwcowego badania CBOS, "Opinie o legalizacji związków partnerskich". Skąd takie rozbieżności w porównaniu z niedawnym badaniem TNS OBOP?

65 proc. Polaków jest przeciwko możliwości zawierania związków partnerskich przez pary jednopłciowe, ale 83 proc. nie widzi nic złego w związkach partnerskich par różnopłciowych. Osoby lepiej wykształcone, mieszkające w większych miastach, niepraktykujące religijnie i deklarujące lewicowe poglądy stanowią największą grupę poparcia dla postulatów polskich środowisk LGBT. Taki oto obraz naszych rodaków wyłania się z czerwcowego badania CBOS, "Opinie o legalizacji związków partnerskich". Skąd takie rozbieżności w porównaniu z niedawnym badaniem TNS OBOP? 25 proc. Polaków popiera pomysł prawnego usankcjonowania jednopłciowych związków partnerskich – z czego 9 proc. wybrało odpowiedź zdecydowanie tak, a 16 proc. raczej tak. źródło: CBOS, "Opinie o legalizacji związków partnerskich", 076/2011, str. 2 Co ciekawe, spośród ogółu zwolenników różnopłciowych związków partnerskich, tylko 29 proc. popiera także związki partnerskie jednopłciowe. W porównaniu z zeszłorocznym badaniem CBOS, w którym 45 proc. Polaków wyrażało zrozumienie co do potrzeb uregulowania pewnych kwestii dotyczących mniejszości seksualnych, zwłaszcza związków, najnowsze wyniki mogą zaskakiwać. Pod koniec maja "Gazeta Wyborcza" opublikowała wyniki badań TNS OBOP, pokazujących nam, że 54 proc. naszych obywateli popiera związki partnerskie, a 41 proc. jest przeciw. Na fali tych wyników byliśmy świadkami, nie bójmy się tego powiedzieć, przełomowych deklaracji naszych polityków, a kwestia związków partnerskich na parę tygodni zagościła w mediach. "Zbliżamy się do momentu, kiedy związki partnerskie były...   ( Pozostało znaków: 6716 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 187001   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Związki tylko dla hetero... (c) fotolia
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku