logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
49
3
16

Happy birthday, Cher!

"Modelowa" gejowska diva

Dodano: 28.05.2010, Aktualizacja: 20.05.2014

Dziś Cher obchodzi 68. urodziny! W związku z tym wydarzeniem przypominamy tekst Mariusza Kurca o naszej "modelowej" divie z okazji jej 64. urodzin...

Od dwóch lat rezydująca i koncertująca w Las Vegas Cher ogłosiła właśnie plany nowej trasy koncertowej i nowej płyty. W listopadzie na ekrany wchodzi musical „Burlesque' z jej udziałem. Ikona kilku pokoleń gejów ani myśli więc o emeryturze. Z okazji 64. urodzin, które przypadły 20 maja, IS życzy Cher kolejnych pokoleń fanów.

- Mariusz Kurc - Media podały również niedawno, że 41-letnia transseksualna córka Cher – Chastity jest już oficjalnie mężczyzną. Ma na imię Chaz, przeszedł wszystkie niezbędne zabiegi korekty płci. 15 lat temu Chastity powiedziała publicznie, ze jest lesbijką. Ujawniła wtedy również, że gdy kilka lat wcześniej zrobiła coming out swej mamie, ta nie zareagowała ze zrozumieniem. Od zawsze przyjaźnię się z gejami, a jednak potrzebowałam trochę czasu, by zaakceptować homoseksualizm własnej córki – przyznała Cher. W 1996 r. opowiedziała o tym gejowsko-lesbijskiemu magazynowi „The Advocate”. Od tamtej pory aktywnie działa na rzecz środowiska LGBT, za co w 1998 r. otrzymała nagrodę od amerykańskiej organizacji walczącej z homofobią – GLAAD. Ostatnio wzywała do głosowania przeciw zakazowi małż...   ( Pozostało znaków: 3415 )
Mariusz Kurc Autor: Mariusz Kurc Stały publicysta Queer.pl, redaktor naczelny pisma „Replika”, członek Kampanii Przeciw Homofobii i Grupy Inicjatywnej ds. Związków Partnerskich Z Krzysztofem Tomasikiem prowadzi w radiu TOK FM audycję "Lepiej późno niż wcale" o tematyce LGBT, z Bartoszem Żurawieckim prowadzi Klub Filmowy LGBT w Krytyce Politycznej w Warszawie.

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186892   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Happy birthday, Cher! Cher, trasa koncertowa Dressed to Kill, 2014 (Fot. flickr.com/photos/david_carroll/14033300061/CC BY-SA 2.0)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku