logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
23.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0

Festiwal Równości 2008

Historie ludzkie, małe i duże

Dodano: 27.05.2008, Aktualizacja: 27.05.2008

Rozmowa z Tomaszem Bączkowskim, Prezesem Fundacji Równości, i Marcinem Pietrasem, dyrektorem programowym Festiwalu Równości 2008, w rozmowie luźnej acz służbowej, podsumowującej przygotowania do festiwalu filmowego.

Rozmowa z Tomaszem Bączkowskim, Prezesem Fundacji Równości, i Marcinem Pietrasem, dyrektorem programowym Festiwalu Równości 2008, w rozmowie luźnej acz służbowej, podsumowującej przygotowania do festiwalu filmowego. Co się stało z SubWersją? To znaczy? Festiwal zrezygnował z tej nazwy... No tak. To był dylemat. Po pierwszych spotkaniach i nakreśleniu planów na następną trzylatkę okazało się po prostu, że ta nazwa już nie pasuje. Miała podkreślać niszowość, elitarność, podskórność, a obieramy kierunek poniekąd przeciwny: otwartość, wielorakość, w porywach komercja. Te dwa światy do siebie nie przystają.   Co się w takim razie zmieniło? Przede wszystkim repertuar. Właściwie nie mamy offu i dokumentu, o którym sam pisałem z Berlina, że był w tym roku nadreprezentowany. Wiele z tamtych premier jest naprawdę bardzo dobra, ale one i tak pojawiają się na przeglądach LGBT i nie tylko. Dobremu dokumentowi łatwiej się przebić do powszechnej, nie tylko branżowej świadomości. Mówi się wręcz, że dokumenty przejmują rolę fabuły, robią się 'kinowe' i są często od nich lepsze w opowiadaniu. Najlepszym przykładem/ Królowa Raquela/ - w Berlinie zdobyła nagrodę Teddy jako fabuła i z tego co wiem, zostanie z kilkoma innymi tytułami - /Football Under Cover/, /Be Like Others - /pokazana jesienią podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. /Jihad for Love /właśnie wchodzi do kin amerykańskich, u nas zawitał już na Planet DocReview. Naprawdę warto je zobaczyć, tam najlepiej widać aktualny i dramatyczny wymiar homoseksualizmu. No tak, sam fakt, że inscenizowany dokument zwycięża w kategorii fabuły, mówi za siebie...   ( Pozostało znaków: 6888 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186725   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku