logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
7

Książkowy homo-boom: Tęczowy Elementarz

Rozmowa z Robertem Biedroniem

Dodano: 17.12.2007, Aktualizacja: 17.12.2007

Marzę o tym, by ten elementarz był wykorzystywany w szkołach. Powinien znaleźć się w każdej szkolnej bibliotece... Oczywiście, nie łudzę się, że po homofobicznych rządach Giertycha teraz nagle zaświeci w oświacie antyhomofobiczne słoneczko. Ale zamierzam ubiegać się o status lektury zalecanej w szkołach...

Przynajmniej od dwóch lat wiadomo, że jeśli w Polsce dzieje się coś ciekawego w temacie gejowsko-lesbijskim to przede wszystkim na rynku książkowym. Mamy do czynienia z sytuacją wcześniej niespotykaną: w ciągu miesiąca ukazało się pięć książek niezmiernie ważnych dla środowiska LGBT. Ważnych nie tylko z powodu swojej różnorodności, ale także zwracających uwagę na istnienie gejów i lesbijek jako społeczności. Dlatego właśnie tym razem postanowiliśmy nie ograniczać się jedynie do napisania recenzji, ale także zaprezentować samych autorów i porozmawiać z nimi, nie tylko na temat książek. (Krzysztof Tomasik) - Piszesz w "Tęczowym elementarzu", że spośród wszystkich coming outów w życiu geja/lesbijki najważniejszy jest ten, którego dokonujemy sami przed sobą. Jak przeszedłeś swój własny "wewnętrzny" coming out? - Wychowywałem się w podkarpackim miasteczku. Nie jest to, jak się domyślasz, miejsce, w którym gej mógłby bezstresowo przeżyć dojrzewanie. Gdy zauważyłem, że kręcą mnie faceci, zacząłem szukać informacji o homoseksualności we wszelkich książkach, które były dostępne w krośnieńskiej bibliotece. Z tych naukowych i medycznych dowiedziałem się, że jestem zboczeńcem i powinienem się leczyć. Ale żeby się leczyć, musiałbym powiedzieć lekarzowi, że jestem homoseksualistą - to było wtedy ponad moje siły. Czułem się jak UFO, ktoś kompletnie niepotrz...   ( Pozostało znaków: 5867 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186679   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Książkowy homo-boom: Tęczowy Elementarz Robert Biedroń (fot. Oiko Petersen)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku