logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
31

Biedroń nie będzie gorszył klientów Empiku

Prawo wolnego rynku czy dyskryminacja?

Dodano: 30.11.2007, Aktualizacja: 30.11.2007

Media informowały w tym tygodniu o braku zgody na promocję książki "Tęczowy Elementarz" w salonach Empik. Cóż - mamy wolny rynek i firma Empik jako podmiot gospodarczy może samodzielnie decydować, czy zorganizuje spotkanie z danym autorem czy też nie. Homofobia czy nieporozumienie? Warto byłoby przyjrzeć całej sprawie z bliska i wysłuchać racji obu stron.

- Radek Oliwa - Media informowały w tym tygodniu o braku zgody na promocję książki "Tęczowy Elementarz" w salonach Empik. Cóż - mamy wolny rynek i firma Empik jako podmiot gospodarczy może samodzielnie decydować, czy zorganizuje spotkanie z danym autorem czy też nie. Homofobia czy nieporozumienie? Warto byłoby przyjrzeć całej sprawie z bliska i wysłuchać racji obu stron. Dotychczasowe relacje prasowe związane z tematem ograniczały się do powielania informacji publikowanej w "Dzienniku Polska" - Empik nie chce Biedronia. Natychmiast padły zarzuty o homofobię i publiczne wezwania do bojkotu. Zwróciłem się z do firmy Empik z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Pytania, które zostały postawione pozostały bez odpowiedzi. Zamiast konkretnych odpowiedzi otrzymałem oświadczenie prasowe, w którym firma Empik zapewnia, że nie dyskryminuje osób homoseksualnych. Skąd ta pewność? "W Empikach...   ( Pozostało znaków: 3710 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186675   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku