logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
7

Walka w ukryciu

Geje w Nigerii

Dodano: 02.02.2007, Aktualizacja: 02.02.2007

Nigeryjscy homoseksualiści żyją w ciągłym niebezpieczeństwie. Projekt ustawy prawnej przewiduje nie tylko uznawanie czynów homoseksualnych za przestępstwo, lecz także sam fakt zajmowania się tą tematyka. Niniejszy tekst byłby więc w Nigerii zakazany. Nawet wizyta u gejów jest tam nielegalna. Większość Nigeryjczyków wierzy, że geje są grzesznikami

Nigeryjscy homoseksualiści żyją w ciągłym niebezpieczeństwie. Projekt ustawy prawnej przewiduje nie tylko uznawanie czynów homoseksualnych za przestępstwo, lecz także sam fakt zajmowania się tą tematyka. Niniejszy tekst byłby więc w Nigerii zakazany. Nawet wizyta u gejów jest tam nielegalna. Większość Nigeryjczyków wierzy, że geje są grzesznikami Fabia Princewill uczynił coś, na co inni jego znajomi nie mają odwagi. Wyoutował się dobrowolnie. Jak na nigeryjskie i afrykańskie stosunki było to naprawdę niezwykłe: zorganizował w domu swoich rodziców gejowskie urodziny. Odbyło się to za ich (rodziców) zgodą. "Myślę, że teraz naprawdę uwierzyli, że jestem gejem; wcześniej mieli jeszcze jakąś nadzieję, że nie mówiłem tego poważnie"- wyznaje dziś 26 letni student ostatniego roku mikrobiologii. Czyn ten podziwiają inni członkowie naszego spotkanie. Dare Odumuye, nasz czterdziestoparoletni gospodarz- jest założycielem "Alliance Rights Nigeria"- organizacji walczących o prawa dla nigeryjskich gejów, lesbijek, biseksualistów oraz osób transseksualnych (LGTB). Dare mieszka w przybudówce wielkiego bungalowu w porządniejszej dzielnicy Ibadanu. Ibadan, oddalone o dwie godziny jazdy samochodem na północ od olbrzymiego nigeryjskiego Lagos, jest także miastem miliona mieszkańców i położone jest na terenach plemienia Toruba. Na teren osiedla wstęp jest możliwy wyłącznie po uprzednim zameldowaniu się na portierni. Dare lubi tu mieszkać- przynajmniej może zaoszczędzić sobie konfrontacji z homofobicznymi młodzieżowym gangami. Wszyscy tu obecni obawiają się trafić na ich celownik. Dlatego pragną pozostać anonimowi. Gdyby jakiś nigeryjski dziennikarz chciał napisać podobny artykuł, wystawiłby się na wielkie niebezpieczeństwo, a być może wkrótce mógłby stać się przestępcą. Nowe prawodawstwo, przygotowywane obecnie przez rząd Nigerii...   ( Pozostało znaków: 7779 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186594   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Walka w ukryciu Prezydent Nigerii Olusegun Obasanjo:
homoseksualizm jest niebiblijny,
nienaturalny i nieafrykański
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku