logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
14.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
1

Wybory 2006 - Wanda Nowicka

8 pytań do kandydatki na stanowisko Prezydenta Warszawy

Dodano: 09.11.2006, Aktualizacja: 09.11.2006

Sprawa orientacji seksualnej jest istotna dla tożsamości człowieka i nie można jej bagatelizować ani ignorować. To bowiem może prowadzić do tabuizacji tej sfery, co w skrajnych przypadkach wywołuje niezdrową atmosferę, plotki, a nawet przemoc. Z drugiej strony chciałabym żyć w kraju, w którym orientacja seksualna nie liczyłaby się dla oceny człowieka, gdzie wszystkie osoby byłyby traktowane tak samo bez względu na ich tożsamość seksualną, gdzie ludzi nie dyskryminowałoby się z tego powodu...

1. Zna Pani jakiegoś geja lub lesbijkę? Znam gejów i lesbijki zarówno w kraju i zagranicą. Z wieloma osobami o orientacji homoseksualnej bardzo się przyjaźnię, m.in. z prezesem KPH Robertem Biedroniem i wiceprezeską KPH, Martą Abramowicz. Dobrze znam problemy tego środowiska. Nieraz publicznie zabierałam głos w obronie praw człowieka osób homoseksualnych. Od początku jestem stałą bywalczynią Parad Równości w Warszawie. Uczestniczyłam zresztą w pierwszych skromnych pikietach organizowanych w latach 90. Współpracuję z wieloma polskimi i międzynarodowymi organizacjami LGBT. W kraju najbardziej jestem związana z Kampanią Przeciw Homofobii, za granicą najbliżej mi do International Gay and Lesbian Human Rights Commission. 2. Zadałam specjalnie to pytanie, ponieważ jeden z kandydatów na prezydenta Warszawy, Marek Borowski, powiedział na 5-tych urodzinach KPH, że nie ważne jest czy ktoś jest gejem czy lesbijką, ale ważne jakim jest człowiekiem. Co Pani na to? Sprawa orientacji seksualnej jest istotna dla tożsamości człowieka i nie można jej bagatelizować ani ignorować. To bowiem może prowadzić do tabuizacji tej sfery, co w skrajnych przypadkach wyw...   ( Pozostało znaków: 4852 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186570   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Wybory 2006 - Wanda Nowicka Wanda Nowicka
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku