logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
14

Euro-Parada w Londynie

Tak to wygląda w normalnym kraju...

Dodano: 04.07.2006, Aktualizacja: 04.07.2006

Cały Londyn był udekorowany balonami i tęczowymi flagami. Na stacjach benzynowych Shell był plakat "Pracownicy LGBT Shell dumni w pracy". Całe miasto zostało opanowane przez kolorowy tłum. Pary heteroseksualne były tego dnia w nieznacznej mniejszości. Parada przeszła przez centrum miasta. Na przedzie był Burmistrz Londynu Ken Livingstone. Za nim szła Londyńska Policja, Marynarka Wojenna, a zaraz za nimi uczestnicy piątkowej konferencji z flagami swoich krajów. Oczywiście nie zabrakło polskiej flagi...

Dzień przed EuroParadą (30 czerwca) w siedzibie Amnesty International odbyła się konferencja pt. "Parady przeciw uprzedzeniom - organizowanie parad we wrogim otoczeniu" (Prides Against Prejudice Conference - Organising Pride in a hostile environment", gdzie 150 aktywistów z 26 krajów, głównie Europy centralnej i wschodniej rozmawiali o swoich doświadczeniach przy organizowaniu marszów równości. Polska była silnie reprezentowania. Robert Biedroń (KPH) w otwierającym konferencję wystąpieniu powiedział, o tym jak ważna jest widoczność środowiska gejowsko-lesbijskiego, a marsze i parady są do tego najlepszym narzędziem. Marta Abramowicz (KPH) mówiła o współpracy z mediami, Tomasz Szypuła (KPH) o współpracy międzynarodowej, pomiędzy organizacjami LGBT, Ania Gruszczyńska (KPH Kraków) mówiła o religijnym kontekście, w jakim znajdują się polscy geje i lesbijki, Monika Serkowska (Marsz Równości z Poznania) opowiadała o do...   ( Pozostało znaków: 3896 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186537   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Euro-Parada w Londynie EuroPride 2006, Londyn (fot. Marek M.)
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku