logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
15

1% = ogromne pieniądze

Jak dać nie tracąc?

Dodano: 01.03.2006, Aktualizacja: 01.03.2006

Każdy Polak może przekazać 1% swojego podatku na rzecz dowolnej organizacji pożytku publicznego. Każdy Polak o tym wie, jednak kto korzysta z tej możliwości... Oto smutne fakty. Każdy z nas znajdzie przynajmniej jedną dobrą wymówkę - na wszystkie mamy odpowiedź i tłumaczymy krok po kroku, jak "to zrobić"...

Każdy Polak może przekazać 1% swojego podatku na rzecz dowolnej organizacji pożytku publicznego. Każdy Polak o tym wie, jednak kto korzysta z tej możliwości... Oto smutne fakty. W zeszłym roku zaledwie 80.000 osób skorzystało z dodatkowego odpisu. Jeszcze gorsze były wyniki osiągnięte przez organizacje gej&les. Zarówno działacze KPH jak i Lambdy mówią o bardzo skromnej liczbnie wpłat. Szkoda, bo potencjał finansowy naszego środowiska jest ogromny - przynajmniej tak duży jak potrzeby organizacji działających na jego rzecz. Każdy z nas znajdzie przynajmniej jedną dobrą wymówkę - oto najpopularniejsze: Wymówka: nie chcę, aby urzędnik US wiedział, że jestem gejem / lesbijką... Nasza rada: więc mu o tym nie mów :-) Dowód wpłaty zachowujesz na wypadek kontroli podatkowej - nie musisz go przedstawiać urzędnikowi, który przyjmuje Twoje zeznanie podatkowe. Dowód wpłaty wędruje natychmiast do Twojej szuflady. Wymówka: płacę tak niskie podatki, że kwota nie jest warta całego zamieszania Nasza rada: ciesz się niskimi podatkami i nie chwal się głośno. Nawet jeśli zapłaciłeś "tylko" 500 PLN podatku, to 5 PLN jest całkiem sporą kwotą. To trochę tak jak z wyborami - jeden głos niewiele się liczy, ale ich suma daje imponujące wyniki. Jeśli 10.000 osób przekaże na rzecz wybranej przez siebie organizacji "tylko" 5 PLN, to obdarowana instytucja będzie dysponowała budżetem wyższym o 50.000 PLN - to bardzo...   ( Pozostało znaków: 5939 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186492   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku