logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
0

Prawa człowieka w filmie

5 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

Dodano: 08.12.2005, Aktualizacja: 08.12.2005

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza serdecznie na festiwal filmowy "Prawa człowieka w filmie". Projekcje filmów oraz imprezy towarzyszące planowane są na 9 - 17 grudnia w warszawskich kina i klubach. Program tegorocznego festiwalu, podobnie jak program poprzedniej edycji, składa się z filmów dokumentalnych i reportaży.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza serdecznie na festiwal filmowy "Prawa człowieka w filmie". Projekcje filmów oraz imprezy towarzyszące planowane są na 9 - 17 grudnia w warszawskich kina i klubach. Aktualne informacje oraz program festiwalu dostępne są na stronie festiwalu: http://www.hfhrpol.waw.pl/festival2005/ Program tegorocznego festiwalu, podobnie jak program poprzedniej edycji, składa się z filmów dokumentalnych i reportaży. Główne bloki tematyczne 5. festiwalu to: BIAŁORUŚ, UKRAINA, ROSJA OBROŃCY PRAW CZŁOWIEKA AFRYKA SUBSAHARYJSKA PRAWO DO RZETELNEGO PROCESU SĄDOWEGO BOŚNIA 10 LAT PO SREBRENICY IRAK KURDOWIE PRAWO DO PRACY? WIEK LUDOBOJSTWA RETROSPEKTYWA FILMÓW MACIEJA DRYGASA Wśród imprez towarzyszących znalazły się: Szkoła Wajdy przedstawia: Młody Dokument 2003 ? 2005 KINO.LAB, Zamek Ujazdowski, Aleje Ujazdowskie 6, 12 - 14 XII 2005 r. Pokaz filmu Huseyina Karabey'a "A Breath with Pina Bausch" Klub Le Madame, ul. Koźla 12, 14 XII 2005 r., godz. 21:00 Wystawa fotografii Nicka Danzigera: "Caught in the Crossfire" Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9, wernisaż 15 XII 2005, godz. 18:00 Helsińska Fundacja Praw Człowieka przyzna Nagrodę Festiwalu za wybitne osiągnięcia w ukazywaniu praw człowieka w filmie MACIEJOWI DRYGASOWI 9 grudnia 2005 r., godz. 18.30, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28. Maciej Drygas, jeden z najwybitniejszych polskich dokumentalistów, urodził się w 1956 r. w Łodzi. Ukończył reżyserię w moskiewskiej szkole filmowej, słynnym WGIKu. Jest nie tylko realizatorem filmów dokumentalnych, ale także scenarzystą i reżyserem radiowym. W swojej twórczości łączy rozumienie dokumentu jako próby poszukiwania prawdy z pasją moralną i głęboką wrażliwością, a także technicznym perfekcjonizmem. W nagrodzonym Felixem filmie "Usłyszcie mój krzyk" o samospaleniu Ryszarda Siwca, w "Stanie nieważkości" - opowieści o upadku radzieckiego marzenia o podboju kosmosu, w "Głosie nadziei" - hołdzie dla Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa i wreszcie w ostatnim "Jednym dniu w PRL" - groteskowo-ponurym obrazie codzienności totalitarnego państwa, w emocjonalny, ale nie egzaltowany sposób staje Drygas po stronie człowieka samotnego wobec zagrażających mu potęg, przede wszystkim potęg totalitarnej władzy. Impreza towarzysząca - pokaz filmu A BREATH WITH PINA BAUSCH w reżyserii Huseyina Karabeya. ...   ( Pozostało znaków: 9764 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186462   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku