logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
41

Wybory 2005

"Nasi" kandydaci

Dodano: 20.07.2005, Aktualizacja: 20.07.2005

Geje w polityce? To nic nowego. Także w polskim sejmie i senacie zasiadają "nasi". Jedank podczas gdy n. p. burmistrzowie Paryża czy Berlina otwarcie mówią o swojej orientacji, to nad Wisłą otwartych gejów w polityce brak. W tym roku możemy to zmienić. W wyborach parlamentarnych startuje dwóch (wkrótce może dołączy trzeci) kandydatów, którzy nie robią tajemnicy ze swojej orientacji seksualnej(...)

Geje w polityce? To nic nowego. Także w polskim sejmie i senacie zasiadają "nasi". Jedank podczas gdy n. p. burmistrzowie Paryża czy Berlina otwarcie mówią o swojej orientacji, to nad Wisłą otwartych gejów w polityce brak. W tym roku możemy to zmienić. W wyborach parlamentarnych startuje pięciu kandydatów, którzy nie robią tajemnicy ze swojej orientacji seksualnej i aktywnie działają na rzecz praw gejów i lesbijek. Oto oni (w kolejności alfabetycznej): Członek Krajowego Komitetu Wykonawczego SLD 29-letni absolwent politologii i nauk społecznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Ukończył również Szkołę Liderów Politycznych i Społecznych oraz Szkołę Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Robert jest współzałożycielem i prezesem Kampanii Przeciw Homofobii - ogólnopolskiej organizacji prawoczłowieczej, znanej m. in. z akcji "Niech nas zobaczą" i "Homo znaczy człowiek". W 2000 roku otrzymał Tęczowy Laur - nagrodę przyznawaną za propagowanie idei tolerancji. Laureat plebiscytu "Człowiek Tęczy 2004". Dziennikarz i publicysta - publikacje w "Gazecie Wyboczej", "Trybunie" i "Polityce". Autor pierwszej w Polsce pracy poświ...   ( Pozostało znaków: 4897 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186412   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku