logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
2
0
4

Cityguide IS - Hamburg

Gejowski port

Dodano: 08.07.2005, Aktualizacja: 08.07.2005

"Get In Touch" - tak brzmiało motto tegorocznej parady CSD w "Gay Harbour" - Hamburgu, jak nazywana jest ta najbardziej na północ wysunięta gejowska metropolia Niemiec. Geje, lesbijki oraz transseksualiści już od dawna nie czują się upośledzoną, marginalną grupą społeczną, lecz pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, jako część Hamburga...

"Get In Touch" - tak brzmiało motto tegorocznej parady CSD w "Gay Harbour" - Hamburgu, jak nazywana jest ta najbardziej na północ wysunięta gejowska metropolia Niemiec. Ten, liczący już ponad osiemset lat, największy port przeładunkowy naszych zachodnich sąsiadów obchodził 25 rocznicę Christopher-Street-Day. Dla wielu Europejczyków (Polska stanowi tu niestety jeden z nielicznych niechlubnych wyjątków) oficjalne przyznanie się do bycia gejem czy lesbijką nie stanowi już problemu. Mieszkańcy "rozpustnego zachodu" zapominają jednak często jak wiele musiało się dokonać w ciągu tego minionego okresu, aby kolorowe parady i manifestacje mogły bez przeszkód odbywać się w ich miastach. Intencją organizatorów tegorocznej parady w Hamburgu było, by hasło "Get In Touch!", stało się zachętą do wzajemnego zbliżenia wszystkich środowisk LGBT oraz gejo- przyjaznych (gayfriendly). Geje, lesbijki oraz transseksualiści już od dawna nie czują się upośledzoną, marginalną grupą społeczną, lecz pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, jako część Hamburga. W tym roku prócz innych atrakcji przewidziano tradycyjny już postój parady przy Mönckebergstraße, gdzie przeprowadzono próba bicia rekordu Guniessa, w grupowym ściskaniu się (no powiedzmy: obejmowaniu się). Poprzedni rekord ustanowiony został w Ontario i wzięło w nim udzia...   ( Pozostało znaków: 5580 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186407   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Cityguide IS - Hamburg CSD 2005 w Hamburgu
© www.prachtstueck.net
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku