logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
18.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
1
0
6

Bieganie w zimie

Sport lekarstwem na depresję

Dodano: 31.01.2005, Aktualizacja: 31.01.2005

Środek zimy, dni są krótkie, za oknem śnieg. Brak światła słonecznego i ruchu na świeżym powietrzu łatwo wywołuje tak zwaną "depresję zimową". Łatwo jej zapobiec. Wystarczy pokonać lenistwo i zacząć uprawiać sport. Uczeni w USA odkryli, że regularne bieganie lub jazda na rowerze o połowę zmniejszają dolegliwości depresyjne. Lepiej więc uprawiać sport niż łykać tabletki...

Środek zimy, dni są krótkie, za oknem śnieg. Brak światła słonecznego i ruchu na świeżym powietrzu łatwo wywołuje tak zwaną "depresję zimową". Łatwo jej zapobiec. Wystarczy pokonać lenistwo i zacząć uprawiać sport. Nie chodzi wcale o sport wyczynowy w rodzaju narciarstwa alpejskiego. Bieganie - czyli jogging - zupełnie wystarczy. Pod warunkiem jednak, że nie ulegniemy słabości i po jednorazowym wysiłku zalegniemy na kanapie. Uczeni w USA odkryli, że regularne bieganie lub jazda na rowerze o połowę zmniejszają dolegliwości depresyjne. Lepiej więc uprawiać sport niż łykać tabletki. Długie zimowe miesiące osłabiają odporność organizmu na różne choroby. Jogging wzmacnia nie tylko mięśnie, ale także system immunologiczny i ma zbawienne działanie na system krążenia. Codzienny wysiłek likwiduje stres i poprawia samopoczucie. Bieganie pod gołym niebem jest znacznie zdrowsze n...   ( Pozostało znaków: 3736 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186333   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku