logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
17.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
6

WorldPride 2005 w Jerozolimie

Swięto LGBT w Swiętym Mieście

Dodano: 27.10.2004, Aktualizacja: 27.10.2004

Jerozolima - Święte Miasto, na które spogląda cały świat - zarówno ze Wschodu, jak i z Zachodu. Miasto z historią sięgającą ponad 5000 lat, które wywołuje żywe skojarzenia nawet u tych, którzy nigdy w nim nie byli. Synagogi, meczety i kościoły; wspaniale mury miejskie miodowego koloru.... Przez stulecia Jerozolima była domem dla wielu rożnych kultur z wielowiekową tradycją. Wszystkie one stworzyły niezwykłą atmosferę miasta - jako skrzyżowania kultur i inspiracji religijnej.

Jerozolima - Święte Miasto, na które spogląda cały świat - zarówno ze Wschodu, jak i z Zachodu. Miasto z historią sięgającą ponad 5000 lat, które wywołuje żywe skojarzenia nawet u tych, którzy nigdy w nim nie byli. Synagogi, meczety i kościoły; wspaniale mury miejskie miodowego koloru.... Przez stulecia Jerozolima była domem dla wielu rożnych kultur z wielowiekową tradycją. Wszystkie one stworzyły niezwykłą atmosferę miasta - jako skrzyżowania kultur i inspiracji religijnej. W ciągu ostatnich dwóch lat pojawiła się tutaj nowa tradycja: Gay Pride. Jerozolimski Dom Otwarty (Jerusalem Open House - JOH), pełen optymizmu, zainspirowany unikalną różnorodnością miasta, zorganizował zdarzenie niepodobne do innych. Miłość bez granic - Duma Jerozolimy / Jerusalem Pride przyciągnęła nie tylko tysiące uczestników, ale też zwróciła nań uwagę całego świata. To "protest przeciwko nienawiści" (BBC), który daje "iskrę nadziei i optymizmu" (CNN). Jest to sztandarowe zdarzenie organizowane przez Jerozolimski Dom Otwarty - tak szczególne, jak miasto, w którym się odbywa. W roku 2005 WorldPride odbędzie się właśnie w Jerozolimie. 22 doroczna konferencja organizacji InterPride, która odbyła się w Montrealu, w której wzięło udział ponad 150 delegatów z 51 miast na całym świecie, zaakceptowało propozycję Jerusalem Open House, aby WorldPride w roku 2005 odbyło się właśnie w Jerozolimie. WorldPride jest kontynuacją wieloletniej tradycji i starań milionów ludzi z całego świata o samostanowienie, o bycie sobą i daje wszystkim szansę, aby podążać za ich duchem i godnością. Poprzez takie właśnie zdarzenia, odbywające się na całym świecie: od San Francisco po Montreal, od Sydney po Berlin, w których uczestniczyło już pomiędzy 15 a 20 milionów ludzi - InterPride, która jest organizacją-matką dla WorldPride, najlepiej pokazuje determinację...   ( Pozostało znaków: 7805 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186305   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku