logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
13.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
2

Moda: Krótka historia spodni

Dlaczego "spodnie" a nie "wierzchnie"?

Dodano: 30.06.2004, Aktualizacja: 30.06.2004

Przez bardzo długi czas mężczyźni byli przekonani, że spodnie są typowo męskim atrybutem. Kiedy Niemiec chce powiedzieć że to kobieta rządzi w domu, mówi: "ona nosi spodnie". Takie szowinistyczne poglądy to już dziś przeżytek. Spodnie noszą równie chętnie kobiety i mężczyźni, a męska magia tego przyodziewku prysła jak sen jaki złoty, kiedy przypomniano - że wzięły się właściwie z... rajtuzów, czyli długich pończoch zszytych z majtkami. Stąd też polska nazwa "spodnie" a nie - "wierzchnie" (choć tak byłoby logiczniej)...

Przez bardzo długi czas mężczyźni byli przekonani, że spodnie są typowo męskim atrybutem. Kiedy Niemiec chce powiedzieć że to kobieta rządzi w domu, mówi: "ona nosi spodnie". Takie szowinistyczne poglądy to już dziś przeżytek. Spodnie noszą równie chętnie kobiety i mężczyźni, a męska magia tego przyodziewku prysła jak sen jaki złoty, kiedy przypomniano - że wzięły się właściwie z... rajtuzów, czyli długich pończoch zszytych z majtkami. Stąd też polska nazwa "spodnie" a nie - "wierzchnie" (choć tak byłoby logiczniej). Pra-spodnie pojawiły się prawdopodobnie już w epoce brązu. Były to wełniane rajtki, ...   ( Pozostało znaków: 2617 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186276   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku