logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
24.01.2018    STARTSKLEPKONTAKT

...
3
0
14

"Homoseksualizm" - książka którą trzeba przeczytać

Podstawowa monografia prof. Krzysztofa Boczkowskiego

Dodano: 03.06.2004, Aktualizacja: 03.06.2004

"Homoseksualizm" jest obszerną monografią omawiającą historię i stan badań nad tą sferą życia seksualnego w Polsce i na świecie, a także związane z nią kwestie społeczno-psychologiczne. Krzysztof Boczkowski jest autorem kilkuset prac naukowych z dziedziny genetyki i różnicowania płci oraz wielu książek. Jest też poetą i tłumaczem poezji angielskiej i amerykańskiej. Pierwsza wersja książki ukazała się w 1988 roku nakładem Państwowego Zakładu Wydawnictw Lekarskich i - jak zanotował nasz recenzent: "poglądy autora można uważać dziś śmiało za przestarzałe. Nie należy on wprawdzie do grona "moralistów", którzy straszą nas piekłem i szokami elektrycznymi, ale w rozdziałach jak "Leczenie", "Zapobieganie", "Homoseksualiści nienawidzący kobiet" czy "Charakter związku" zostaniemy skonfrontowani z wieloma bzdurnymi wypowiedziami." Obecne wydanie (oficyna inter esse, Kraków 2003) nie zawiera już tych błędów. Z ogromnym uznaniem należy odnotować, że profesor Boczkowski z uwagą śledził badania nad naturą orientacji homoseksualnej, prowadzone przez ostatnie piętnaście lat w wielu krajach świata i sumiennie przytacza ich wyniki - ciekawe także dla osób, wprowadzonych w temat...

"Mniejszość homoseksualna podlega takiej dyskryminacji, jakiej nie ośmielono by się poddać żadną inną mniejszość. (...) Żaden producent filmowy na Zachodzie nie ośmieliłby się innej mniejszości rasowej lub narodowej w tak niekorzystnym świetle, jak przedstawia się homoseksualistów. Gdyby na przykład tak przedstawił Murzynów albo Żydów, to zostałby oskarżony o rasizm lub antysemityzm, a film taki byłby jawnie bojkotowany przez większość społeczeństwa i w żadnym wypadku nie uszłoby to na sucho reżyserowi ani producentowi, Natomiast demonstrowanie dowcipów i dwuznacznych sytuacji homoseksualnych jest dość modne. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby jednocześnie obok strony komicznej starano się pokazać ten problem w sposób rzeczowy, starając się zrozumieć jego aspekty psychologiczne i moralne, co zresztą ostatnio czyni się coraz częściej. Świadomość negatywnego nastawienia społeczeństwa wobec homoseksualizmu jest w mniejszym lub większym stopniu oczywista dla wszystkich homoseksualistów". Powyższy cytat pochodzi z książki "Homoseksualizm", autorstwa prof. dr h...   ( Pozostało znaków: 4536 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186263   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
"Homoseksualizm" - książka którą trzeba przeczytać Krzysztof Boczkowski
"Homoseksualizm"
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2018 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku