logo Queer.pl Dawniej Innastrona.pl
12.12.2017    STARTSKLEPKONTAKT

...
0
0
6

Homofobia i ignorancja na jednej jadą Platformie

Czy możliwy jest dialog z partią Donalda Tuska?

Dodano: 27.05.2004, Aktualizacja: 27.05.2004

Czy Platforma Obywatelska jest siedliskiem homofobii? Partia której wielu prominentnych członków wywodzi się z środowisk liberalnych? (...) Być może, w szeregach Platformy są ludzie światli i czuli na krzywdę i dyskryminację, którym wcale nie odpowiada wspólny Kampffront z polskimi nacjonalistami i faszystami. Jednak ich głosu nie słychać. Jeśli zaś już coś mówią lub piszą, to zachowują się jak słoń w składzie porcelany. Takie właśnie pobojowisko pozostawiła po sobie Wiesława Surażska, autorka felietonu zatytułowanego "Między demokracją a ekshibicjonizmem", zamieszczonym przez Rzeczpospolitą w środę 26 maja 04. Tekst ten jest przykładem kompletnego pomieszania z poplątaniem, braku wrażliwości, świętej wiary w kłamliwe i krzywdzące stereotypy i zwykłej demagogicznej manipulacji...

Czy Platforma Obywatelska jest siedliskiem homofobii? Partia której wielu prominentnych członków wywodzi się z środowisk liberalnych? Jedyna nadzieja obrony przed Samoobroną i Lepperem ostoją światopoglądowego i obyczajowego wstecznictwa? Podsumowując wydarzenia ostatnich dni i tygodni, wniosek nasuwa się sam. Wszędzie tam, gdzie lesbijki i geje wyszli na zewnątrz aby otwarcie demonstrować na rzecz tolerancji i przeciw dyskryminacji, tworzył się zgodny front oporu Ligi Polskich Rodzin, Młodzieży Wszechpolskiej, PiS i Platformy Obywatelskiej. Stało się tak w Krakowie, gdzie większościowe uchwały sprzeciwiające się festiwalowi "Kultura dla Tolerancji" podjęli radni miejscy i niemal jednomyślnie deputowani do sejmiku wojewódzkiego. Sytuacja powtórzyła się w Warszawie. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nigdy nie ukrywał swej skrajnej niechęci wobec gejów i lesbijek. Wielu jego koleżanek i kolegów postanowiło wykorzystać okazję żeby "pokazać profil". Między innymi posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska z Łodzi, która zaczynając w PZPR poprzez Unię Wolności przemieszcza się coraz bardziej na prawo i skończy pewnie w LPR. Nie wspominając już o posłance Ewie Kopacz z Radomia, której zdaniem "gej nie powinien ubiegać się o urząd publiczny". Efektem akcji, organizowanych przez KPH czy ILGCN, był ist...   ( Pozostało znaków: 5582 )
Autor: Brak informacji

Ten artykuł został przeniesiony do archiwum

Dostęp do archiwalnych artykułów (starszych 4 tygodnie) możliwy jest dla abonentów serwisu »Przyjaciel Queer.pl. Dostęp do pojedyńczych artykułów z archiwum możliwy jest także za pomocą wiadomości SMS.

UZYSKAJ DOSTĘP DO ARCHIWALNYCH ARTYKUŁÓW
» Zostań abonentem Przyjaciel Queer.pl by czytać materiały bez kodów i bez ograniczeń lub...


WPISZ KOD

OK
System mikropłatności SMS-owych dostarczany jest przez:
Logo Mobiltek
UZYSKAJ DOSTĘP DO TEGO ARTYKUŁU

Wyślij SMS na numer 7268 o treści:
IS CZYTAJ 186260   (koszt: 2zł + VAT)
Otrzymasz kod, dzięki któremu uzyskasz dostęp do materiału przez 48 godzin.

Zapisz Zapisz stronę Magazyn+ Magazyn Pełny ekran Pełny ekran
Homofobia i ignorancja na jednej jadą Platformie Wisła Surażska
REKLAMA
REKLAMA

© 1996-2017 Prawa autorskie zastrzeżone, ISSN 2299-9019
666
Bądź queer na facebooku